Diğer

  Ethereum (ETH) Fiyatındaki Düşüşün Sebebi Ağ Etkinliği mi?

  • Son birkaç ayda Ethereum’un ağ etkinliği düşüş gösterdi. Bu durum, ağın aylık ortalama etkin adreslerinin azaldığı şeklindeydi.
  • Glassnode Alerts’ün paylaşımına göre, zararda olan ETH adreslerinin sayısı 42,602,870.333 ile yedi aylık bir yüksek seviyeye ulaştı.
  • CryptoQuant’a göre, ETH’nin borsalardaki net yatırma işlemleri, yedi günlük ortalama ile karşılaştırıldığında yüksekti, bu da yüksek satış baskısını gösteriyor.

  Ethereum fiyatı beklenmedik bir düşüş gösteriyor; ETH fiyatının yükselmeme sebebi ağ etkinliğindeki düşüş olabilir mi?

  Azalan Ağ Etkinliği, ETH Fiyatını mı Etkiliyor?

  ethereum-eth

  Son birkaç ayda Ethereum’un ağ etkinliği düşüş gösterdi. Bu durum, ağın aylık ortalama etkin adreslerinin azaldığı şeklindeydi. Aylık ortalama etkin ETH adresleri yıllık ortalamanın altında kaldı.

  Bu durum açıkça düşük etkinliği işaret ediyor ve bu da ayı sinyali olarak alınabilir. Ağın etkinliği azalırken, fiyatı da yükselmedi. Ethereum’un fiyatını yukarı itmek konusundaki isteksizliği, azalan ağ etkinliğinin bir sonucu mu?

  ethereum-active-address-momentum

  Verilere göre ETH, son yedi günde %9’dan fazla düşüş yaşadı ve bu yavaş hareketini yansıttı. Yazının yazıldığı sırada, 1,664 dolarlık bir fiyatla işlem görüyordu ve piyasa değeri 200 milyar doların üzerindeydi.

  Fiyat düşüşü yatırımcı portföyleri üzerinde büyük bir etki yarattı. Glassnode Alerts’ün paylaşımına göre, zararda olan ETH adreslerinin sayısı 42,602,870.333 ile yedi aylık bir yüksek seviyeye ulaştı.

  eth-number-of-addresses-in-loss

  Ancak daha yakından bakıldığında, düşüş eğiliminin nedeni ağ etkinliğinin azalmış olmayabilir. Bu, çünkü ETH’nin aktif adresleri düşerken, Base, Optimism ve rollups gibi Layer-2’ler popülerlik kazandı.

  Piyasa katılımcılarının L2’lere geçişinin temel nedeni, daha fazla ölçeklenebilirlik sunmalarıydı. Örnek olarak, Coinbase’in L2 Base’i, ETH’nin toplamda 155 milyon dolarını içeren 251 milyon dolarlık bir değeri kısa bir süre içinde köprüledi.

  Ethereum’un durumuna derin bakış

  Ethereum’un zincir performansına daha yakından bakmak, ekosistemde neler olup bittiğini daha iyi anlamamızı sağladı. Kontrol edildiğinde, Grayscale gibi fonlara ve trust’lara yatırım yapan yatırımcıların nispeten zayıf bir alım hissiyatına sahip oldukları ortaya çıktı.

  Ayrıca, CryptoQuant’a göre, ETH’nin borsalardaki net yatırma işlemleri, yedi günlük ortalama ile karşılaştırıldığında yüksekti, bu da yüksek satış baskısını gösteriyor. Ancak ilginç olan, ETH’nin en son fiyat düzeltmesine kurban gittiği zaman, yatırımcıların bunu birikimi artırmak için bir fırsat olarak görmesi oldu.

  Bu, Ethereum’un borsadan çıkış hacminin o dönemde bir aylık en yüksek seviyeye ulaştığını belirten Glassnode Alerts’ün paylaşımı ile açıkça görüldü.

  ETH-Exchange-Outflow-Volume

  Metriklerle sınırlı kalmayıp birkaç piyasa göstergesi de ayı tablosunu çizdi. Örneğin, Hareketli Ortalama Yakınsaklık Sapması (MACD) piyasada boğa bir avantaj sergiledi.

  Ayrıca, ETH’nin Chaikin Para Akışı (CMF) da bir düşüş kaydetti ve bu da fiyat düşüşü olasılığını artırdı. Bununla birlikte, Para Akışı Endeksi (MFI) aşırı satım bölgesinden geri döndü ve token’ın fiyatını artırmasına yardımcı olabilir.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  PEPE, FLOKI ve WIF Piyasa Toparlanırken Meme Coinlerinde Yükselişe Öncülük Ediyor

  Geniş çaplı piyasanın son toparlanmasıyla birlikte, meme coin'ler yeniden...

  İstanbul Blockchain Kadınları, Blockchain Teknolojisinde Kadınları Güçlendirmek İçin Chain Conference 2024 İle Güçlerini Birleştiriyor

  2020 yılında kurulan İstanbul Blockchain Women, teknoloji sektöründe, özellikle...

  Trump’ın Olası 2024 Zaferi Bitcoin’i (BTC) Artırabilir, Diyor Ekonomist Alex Krüger

  Siyasi arenanın değişmesiyle birlikte kripto yatırımcıları, Trump'ın...

  Kraken, Mt. Gox Alacaklılarından 7-14 Gün İçinde Bitcoin ve Bitcoin Cash Yatıracak

  Kraken, Mt. Gox alacaklılarına önümüzdeki 7-14 gün içinde Bitcoin...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  PEPE, FLOKI ve WIF Piyasa Toparlanırken Meme Coinlerinde Yükselişe Öncülük Ediyor

  Geniş çaplı piyasanın son toparlanmasıyla birlikte, meme coin'ler yeniden beklenmedik bir şekilde yükseldi ve potansiyel bir mevsim geri dönüşü hakkında piyasa beklentilerini ateşledi. Türev piyasası...

  İstanbul Blockchain Kadınları, Blockchain Teknolojisinde Kadınları Güçlendirmek İçin Chain Conference 2024 İle Güçlerini Birleştiriyor

  2020 yılında kurulan İstanbul Blockchain Women, teknoloji sektöründe, özellikle blokzincir ekosisteminde kadınların varlığını ve katılımını güçlendirmeyi hedefliyor. Dernek, cinsiyet eşitliğini teşvik etmeye ve kadınların bu...

  Trump’ın Olası 2024 Zaferi Bitcoin’i (BTC) Artırabilir, Diyor Ekonomist Alex Krüger

  Siyasi arenanın değişmesiyle birlikte kripto yatırımcıları, Trump'ın başkanlığının olası etkilerini gözden geçirmelidir. Ünlü ekonomist Alex Krüger, Trump'ın seçim zaferinin kripto piyasasını...