Diğer

  Ethereum (ETH) ETF’leri Temmuz’da Piyasaya Sürülecek: Uzman Görüşleri ve Piyasa Etkisi

  • Analiste göre ETH ETF’lerinin S-1’ler için nihai onayı 2-3 ay içinde gerçekleşebilir.
  • Eğer öyle olursa, Grayscale ETH Trust GBTC gibi değer kaybedecek mi?
  • SEC spot ETH ETF kayıt beyanlarını ne zaman onaylayacak? *Kimse* kesin olarak bilmiyor, ama benim beklentim önümüzdeki birkaç hafta içinde. En fazla 2-3 ay.

  Analistler, ETH ETF’lerinin nihai onayının ve ticaretinin Temmuz’da gerçekleşebileceğini proje ediyor. Grayscale’in Ethereum Trust’ı, lansman sonrası nasıl tepki verecek?

  ETH ETF’ler: Beklenen Onay Takvimi

  Spot Ethereum [ETH] ETF’lerinin 19b-4 başvurularının onayının ardından, piyasa gözlemcileri SEC’in S-1’ler (kayıt beyanları) için nihai onayının zaman çizelgesini öngörmeye çalışıyor. Şu anda, ETF Store’dan bir politika ve piyasa gözlemcisi olan Nate Geraci, S-1 onaylarının 2-3 ay içinde gerçekleşebileceğini tahmin ediyor.

  SEC spot ETH ETF kayıt beyanlarını ne zaman onaylayacak? *Kimse* kesin olarak bilmiyor, ama benim beklentim önümüzdeki birkaç hafta içinde. En fazla 2-3 ay.

  Geraci, SEC’in 19b-4’leri (borsa başvuruları) onaylayacağını ve ardından S-1’leri yavaşlatacağını doğru bir şekilde öngörmüştü. Piyasanın çoğunluğu 23 Mayıs’ta bir SEC reddi beklerken, bu öngörüsü dikkate alınmalıdır. Analist ayrıca “Spot BTC ETF’leri ve ETH vadeli ETF’lerinden sonra zorlu çalışmaların zaten yapıldığını” ekledi.

  Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas da Geraci’nin öngörüsüne katıldı ve Temmuz’u olası onay tarihi olarak belirtti.

  “4 Temmuz uygun bir tarih gibi görünüyor.”

  Ethereum ETF: Grayscale Tekrar Değer Kaybedecek mi?

  Onaylanması durumunda, piyasa gözlemcileri Grayscale’in Ethereum Trust’ına (ETHE) ve spot Bitcoin [BTC] ETF’nin Ocak ayında onaylanmasının ardından GBTC’nin değer kaybına olan benzer bir trendi takip edip etmeyeceğine odaklanacak. Yalnızca Ocak ayında, GBTC 6.5 milyar dolarlık bir çıkış kaydetti. Eğer bu trend Grayscale’in ETHE’ye de yansırsa, daha fazla yatırımcı hisselerini geri çektikçe daha fazla çıkış olması muhtemel.

  Kaiko, şu anda 11 milyar dolarlık yönetilen varlığa (AUM) sahip olan ETHE’nin, GBTC trendini izlerse, günlük ortalama 110 milyon dolar çıkış görebileceğini tahmin ediyor. Raporun bir kısmı şöyle diyor:

  Eğer ETHE’den de benzer büyüklükte çıkışlar görürsek, bu günlük ortalama 110 milyon dolar çıkışa ya da Coinbase’deki ETH’nin günlük ortalama hacminin %30’una denk gelecektir.

  Ancak, kripto analisti James Van Straten, ETHE’den büyük çıkış ihtimalini önemsiz gördüğünü ve Grayscale’in düşük ücretli Mini Trust’ının ($ETH) bu kaybı önleyebileceğini belirtti.

  ETHE, GBTC’ye benzer çıkışlar görürse, mini trust $ETH, daha küçük ücretlerle aynı anda piyasaya sürülebilir ve yatırımcıların bir şey yapması gerekmiyor, bu da GBTC için mevcut değildi.

  Bu arada, ETH 4 saatlik grafikte düşüş eğilimli bir RSI sapması çizdi. Bu, RSI’nın daha düşük zirveler yaparken, fiyatın daha yüksek zirveler oluşturduğu anlamına geliyordu. Tipik olarak, böyle bir sapma fiyat geri çekilmesine yol açar.

  ETH, 50 günlük EMA (mavi) civarındaki hareketli ortalamaya veya önceki direnç-destek alanı olan 3.6K’ya (cam göbeği ile işaretli) geri çekilip, direnç bölgesi ve günlük düşüş emri bloğuna 4K’da (kırmızı ile işaretli) toparlanabilir.

  Sonuç

  Piyasa, ETH ETF’leri konusunda SEC’in nihai kararını beklerken, Grayscale’in Ethereum Trust’ına olası etkiler de merak konusu. Öngörüler önemli çıkışlar öne sürerken, Grayscale’in düşük ücretli Mini Trust’ının bazı etkileri hafifletebileceği belirtiliyor. Yatırımcılar, onay tarihi yaklaştıkça olası piyasa değişikliklerine hazırlıklı olmalı ve güncel kalmalıdır.

  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  2025’te Artan Küresel Likidite Ortasında Bitcoin Fiyatı Parabolik Ralliye Hazırlanıyor

  Bitcoin'in hisse senedi piyasası ile ters korelasyon göstermesi yatırımcıların...

  ASI Token Gecikmesi, Piyasa Düşüşü Ortasında Stratejik Alım Fırsatı Sunuyor

  ASI token birleşmesinin stratejik olarak ertelenmesi, yatırımcılara...

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  Balina, Kripto Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Yaklaşırken 395 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldı

  Son dönemde dikkat çeken bir hamle ile, bir kripto para balinası yaklaşık 395 milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) satın aldı. Bu satın alma, balinanın 2022...

  Whale Alert Tarafından Bildirilen Büyük USDT Dondurmaları: Kripto Piyasasına Etkisi

  Kripto para dünyasında önemli bir olay yaşandı: Birden fazla adreste büyük miktarda USDT varlıkları donduruldu. Bu olay...

  2025’te Artan Küresel Likidite Ortasında Bitcoin Fiyatı Parabolik Ralliye Hazırlanıyor

  Bitcoin'in hisse senedi piyasası ile ters korelasyon göstermesi yatırımcıların dikkatini çekti. Küresel likidite trendleri, 2025 için Bitcoin'in potansiyel bir yükselişine işaret ediyor. Uzmanlar, Bitcoin'in Dolar Endeksi...