ethereum eth

Ethereum (ETH), Bitcoin’e Karşı Bağımsızlık Kazandı!

BTC mevcut seviyelerde mücadele ederken Ethereum (ETH) büyük bir yükseliş kaydetti. Ayrıca Ethereum’daki bu dramatik artışı tetikleyen Bitcoin (BTC) de değildi.

Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC)’e Karşı Bağımsızlık Kazandı

BTC’yi genellikle altcoinler izledi. Bu kez farklı bir hikaye oluştu. Ethereum, çok süslü ve muadili Bitcoin’i aşan muhteşem bir boğa koşusu gösterdi.

Bitcoin mevcut seviyelerinde mücadele ederken, Ethereum son yükselişiyle % 10’dan fazla kazandı. ETH / USD Mayıs ayını ve haftanın son gününü kapatmadan son 4 saate 238 dolardan girdi.

Ethereum ETH Bu Seviyelerden 3 Onemli Destek Seviyesini Alabilir mi

ETH’de Teknik Görünüm

  • ETH için gün aralığı 218,85 $ – 238,00 $. ETH / USD için saatlik zaman çizelgesine bakıldığında, son yirmi dört saat içinde işlem gören hacimlerin önceki mumlardan çok daha yüksek olduğu ortaya çıkacaktır.
  • ETH / USD fiyatları söz konusu olduğunda, kırılan balmumu da bir önceki ortalamanın çok üstünde idi. Aradan sonra fiyatlar önemli ölçüde yükseliyor. Kripto borsaları üzerinde de artan bir satın alma baskısı var.
  • MACD, yukarı yönlü bir geçişten sonra oldukça yükseliyor.
  • Ethereum, günlük ve saatlik grafiklerde 50-SMA ve 200-SMA’nın çok üzerindedir. Bu, ETH’nin hem kısa vadede hem de uzun vadede ayı piyasasının dışında olduğunu gösteriyor.

Yükselen ETH’yi Satın Almak Riskli mi?

ETH’nin dramatik yükselişine tepki gösteren yatırımcılar, şimdi ETH’ye yatırım yapmak için en iyi zamanın olmayacağını akılda tutmalıdır. Satın almak için mükemmel bir fırsat ilk yükseliş trendinin destek seviyelerinde olabilir.

Bununla birlikte, aşırı alımlı RSI’den geçen Ethereum fiyatları yakında büyük bir düzeltme görebilir. Bu durumda, ETH dik düşme potansiyeline sahip gibi görünüyor.

Ancak, trader’lar ve günlük trader’lar bu durumda düşüşü iyi değerlendirebilir. Ve ETH bu kadar yüksek seviyelerde işlediğinden, koparma mumu kolayca tespit edilebilir. Her durumda, Ethereum’un Bitcoin’e bağımlılığı yakında tektonik bir değişime sahip olabilir! Yatırım tavsiyesi değildir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.