Ethereum (ETH) 2.0 için Tasarım Giderek Netleşiyor! İşte Anahtarların Rolleri

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Ethereum (ETH) 2.0 tasarımı, lansman yaklaşımları olarak giderek daha açık bir şekilde tanımlanıyor. EF araştırmacısı Carl Beekhuizen, ETH2’deki anahtarların rolünü açıkladı.

Ethereum’a katkıda bulunan Sacha Saint-Leger ve Danny Ryan’ın yardımıyla Ethereum (ETH) 2.0 araştırmacısı Carl Beekhuizen, gelecekteki Ethereum (ETH)  Proof-of-Stake (ispat kanıtı) ağındaki ana kullanım yeniliklerini açıkladı .

Ethereum Anahtar Setleri

Beekhuizen tarafından açıklandığı gibi, her doğrulayıcının iki anahtar kümesi olacaktır: bir imza anahtarı ve bir geri çekme anahtarı. Ayrıca, açık bir anahtar ETH2 doğrulayıcısının kimliği olarak hizmet edecektir. Doğrulayıcıların görevlerini yerine getirmeleri için bir imza anahtarına, yani onayları imzalamalarına ve teklif bloklarına ihtiyaçları olacaktır. Para çekme anahtarları Ethereum’ların transferine ve çekilmesine izin verecek. Hatırlatma ifadeleri ve diğer anahtarlardan anahtar türetme yeteneği, bütünlüklerinden ödün vermeden anahtarların depolanmasını ilerletmek için de eklenecektir.

Sonuç olarak, kullanıcının parolasıyla şifrelenmiş anahtar depoları özel anahtarların güvenliğini sağlar. İstemcileri (anahtarları) ve şifreleri, blokları doğrulamaya başlamak için istemcilere sağlanacaktır.

Doğrulamanın İlk Adımı

Beekhuizen, doğru anahtar setlerinin oluşturulmasının validator olmanın ilk adımı olduğunu belirtti. Her doğrulayıcının gerekli anahtarları depolaması için bir anahtar deposu gerekecektir. Aşama 0’da Beacon Chain’de para çekme ve aktarma işlemlerine izin verilmeyeceğinden, para çekme anahtarları için anahtar depolarına gerek kalmayacaktır. Son olarak, EF araştırmacısı, Ethereum (ETH) 2.0 ekibinin, bu karmaşık süreç boyunca doğrulayıcıları yürümek için dostça bir arayüz üzerinde çalıştığını da belirtti.

Ethereum (ETH) 2.0 veya Serenity, Ethereum (ETH) ağının 2020’nin üçüncü çeyreğinde piyasaya süreceği Proof-of-Stake (POS) ürünüdür.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster