Ana SayfaKripto Para AnalizleriEthereum (ETH) 1700 Doların Üzerinde Kalabilecek Mi?

Ethereum (ETH) 1700 Doların Üzerinde Kalabilecek Mi?

-

Uyarı: Sunulan bilgiler, finansal, yatırım, ticaret veya diğer türde tavsiyeler içermez ve yalnızca yazarın görüşüdür

  • Alım baskısı ETH’yi önemli bir direncin kapısına çıkardı
  • Alıcılar çıkışı bekleyebilirken, kısa satıcılar akıntıya karşı yüzebilir

Ethereum’un fiyat grafiklerindeki V şekilli geri dönüşü Pazartesi günü alıcıları cömertçe ödüllendirdi, ancak yol açarken herhangi bir konsolidasyon oluşturmadı. Bu kendisi için bir sorun değil, ancak piyasaya giren alıcılar için bazı belirsizlikler oluşturdu.

Güneydeki dengesizliklerin büyük kısmı, başka bir yükseliş öncesinde etiketlenmeyecek. Diğer taraftan, fiyat bu hafta 1700 doları geçebilir. Alıcılar hangi senaryodan kar elde edebilir ve nasıl?

Şiddetli geri dönüşün ardından Ethereum’un ETH’si tekrar zirvelere dokundu!

Ethereum is likely to face a wall of sellers at $1700- can the bulls prevail?
Kaynak: ETH/USDT on TradingView

Ethereum (ETH)‘deki güçlü alım baskısı, 1500 doların altındaki düşüşün üç gün içinde geçersiz kılınması anlamına geliyordu. Genel olarak, sarı renkli aralığın altındaki hızlı düşüş ve ardından düşüklerin tekrar test edilmesi bir satış fırsatı olurdu.

Ancak, OBV hafta sonu ve Pazartesi günü yoğun alım hacmi olduğunu gösterdi. Bu, Ethereum’u 1500 ve 1600 seviyelerinin üzerinden patlatmasına neden oldu ve birkaç saat için 1600 bölgesinde durdu.
Bu, orta aralık işareti gibi görünüyordu. Kuzeye doğru, 1700-1750 bölgesi fiyatlara direnç oluşturacak gibi görünüyor. Bu nedenle, herhangi bir ETH alıcısı bu bölgede karını tahsil etmek ve çıkış ve tekrar testten önce alım yapmak için bekleyebilir.
Kısa satıcılar trende karşı satış yapıyor olabilir ve pozisyon büyüklüğüyle dikkatli olmazlarsa ekstra risk alabilirler. RSI ve OBV her ikisi de güçlü bir alıcılık gösterdi. RSI, nötr 50’nin üzerindeydi ve bu, $ 1700’ün kırılması durumunda bir yükselişe başlayabilirdi.

$ 1750 bölgesi desteğe döndürüldükten sonra, bir sonraki daha yüksek zaman dilimindeki direnç $ 2000’de bulunuyordu. Bir geri çekilme durumunda, alıcılar H4 gibi daha düşük zaman dilimlerinde yapının kırılmasına bakarak pozisyonlarını çıkarmak ve kayıplarını sınırlamak için uyanık olabilirler.

Ethereum’da MVRV oranı yükseliyor ancak satış baskısının bitmediği gözler önünde!

Ethereum is likely to face a wall of sellers at $1700- can the bulls prevail?
Kaynak: Santiment

30 günlük MVRV oranı, basın zamanında pozitif bölgeden 3 aylık düşüklerinden kendini kaldırdı. Bu, kısa vadeli tutucuların kar elde ettiğini gösteriyordu. Ancak, 180 günlük uyku modu metrik 12 Mart’ta büyük bir artış gösterdi.

Ethereum’un ortalama coin yaşı da Ocak ayındaki yükselişten beri azalmaya devam ediyor. Bu, adresler arasında daha fazla token hareketinin olduğuna işaret ediyordu. Ayrıca, Ocak ayındaki yükselişten sonra dağıtım aşamasının hala bitmediğini gösteriyor gibi görünüyor.
CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler