Ethereum ETF Yarışına Bir Firma Daha Katıldı: ETF Başvurularında Etkileyici Artış!

  • Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şu anda Ethereum vadeli işlem ETF’leri için başvurularla sarsılıyor.
  • Son yedi günde SEC toplam 11 Ethereum ile ilgili ETF başvurusu aldı, hepsi vadeli işlem ETF’leri için yapıldı. ProShares’ın en son başvurusu, 3 Ağustos’ta gönderildi.
  • Ethereum tabanlı ETF başvurularındaki artış, Volatility Shares’ın 28 Temmuz’da Volatility Shares Ethereum Strategy ETF’si (5) için başvuru yapmasının ardından tetiklendi.

Ethereum vadeli işlem ETF’leri için başvuru yapan firmalar arasında rekabet devam ediyor: En son dosyalama ile toplam başvuru 11 oldu!

ProShares de Ethereum ETF Başvurularına Katılıyor

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şu anda Ethereum vadeli işlem ETF’leri için başvurularla sarsılıyor. ProShares, son zamanlarda eşit ağırlıklı bir Bitcoin ve Ethereum ETF’si için başvuruda bulundu, bu da bir haftadan kısa bir sürede 11. Ethereum ETF başvurusunu işaret ediyor.

Son yedi günde SEC toplam 11 Ethereum ile ilgili ETF başvurusu aldı, hepsi vadeli işlem ETF’leri için yapıldı. ProShares’ın en son başvurusu, 3 Ağustos’ta gönderildi ve Bitcoin ve Ethereum’u eşit ağırlıklı olarak içeren bir ETF önermektedir. Başvuruya göre, fon “en yakın vade sonu aylık Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem sözleşmelerini uzun pozisyonla tutmanın performansını izleyecek.”

Bloomberg ETF analisti James Seyffart, ProShares’ın son zamanlarda dört Ethereum tabanlı ETF başvurusunda bulunduğunu belirtiyor. Bunlar, çift Bitcoin ve Ethereum vadeli işlem strategy ETF’si (2), short Ethereum strategy ETF’si (3) ve Ethereum strategy ETF’si (4) içerir.

Ethereum tabanlı ETF başvurularındaki artış, Volatility Shares’ın 28 Temmuz’da Volatility Shares Ethereum Strategy ETF’si (5) için başvuru yapmasının ardından tetiklendi. Bunun ardından Bitwise Asset Management, Roundhill Financial, Van Eck, ProShares ve Grayscale Investments 1 Ağustos’ta yeni Ethereum vadeli işlem başvuruları yaptılar.

SEC henüz bir Ethereum Futures ETF’sini onaylamadı

Ethereum vadeli işlem ETF başvurularındaki artışa rağmen, SEC’nin henüz böyle bir ETF’yi onaylamadığını belirtmek önemlidir. Bununla birlikte, Bitcoin vadeli işlem ETF’leri 2021 Ekim’inden bu yana mevcuttur.

SEC hiçbir başvuruyu reddetmezse, Ethereum ETF’leri, ilgili başvuru tarihlerinden itibaren 75 gün sonra başlatılacak, Volatility Shares ETF ise 12 Ekim’de başlayacak. Vadeli işlem ve spot ETF ürünleri arasındaki fark, birincisinin vadeli işlem sözleşmelerinin fiyatını izlemesi, ikincisinin ise ihraççının temel varlığı satın almasıdır. Spot ETF’ler genellikle daha geçerli olarak görülür çünkü fon yöneticisi temel varlığı satın alır ve elinde tutar.

Ethereum odaklı başvuruların hızı, spot Bitcoin ETF’leri başlatmayı hedefleyen büyük varlık yönetimi şirketlerinin bir dizi başvurusunun ardından geliyor. Özellikle dünyanın en büyük varlık yöneticisi olan BlackRock, ABD’de ilk spot Bitcoin ETF’sini sunmayı hedefleyenler arasında yer alıyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version