Ethereum Direnç Seviyesini Kıramazsa Düşüş Başlatabilir! 24 Haziran ETH Analizi

  • Ethereum (ETH), 1927 dolar direnç seviyesinin üzerinde günlük mum kapanışları gerçekleştiremezse düşüş eğilimini 1780 dolar seviyelerine kadar genişletebilir.
  • ETH’nin yükseliş trendini sürdürebilmesi için 1930 dolar seviyesinin üzerinde güçlü bir kapanış yapması önemlidir. Bu durumda hedef seviyeleri 2000 dolar ve 2080 dolar olabilir.
  • Ethereum’un saatlik grafik analizine göre, en yakın direnç bölgesi 1910 dolar seviyesindedir. ETH’nin bu seviyenin üzerinde kapanış yapması halinde yükselişini sürdürme olasılığı artar.

Ethereum’un güncel teknik grafiği incelendiğinde, fiyatın 1927 dolar direnç seviyesiyle karşılaştığı ve 1885 dolar seviyelerinde hareket ettiği görülmektedir. ETH’nin fiyatının belirtilen direnç seviyelerini aşması veya altında kalması, gelecekteki hareketini belirleyebilir.

Orta Vadeli ETH Analizi

12 Saatlik ETH/USD Fiyat Grafiği

Ethereum’un güncel teknik grafiği incelendiğinde, fiyatın 1927 dolar direnç bölgesinden satış baskısıyla karşılaştığı ve şu anda 1885 dolar seviyelerinde hareket ettiği görülmektedir.

ETH’nin fiyatı, belirtilen 1927 dolar seviyesinin üzerinde günlük mum kapanışları gerçekleştiremezse düşüş hareketini 1780 dolar seviyelerine kadar genişletebilir. Ethereum’un yükseliş trendini sürdürebilmesi için 1930 dolar seviyesinin üzerinde kapanışlar yapması gerekmektedir.

ETH’nin fiyatı, belirtilen direnç çizgisinin üzerine çıkamadığı sürece analizde belirtilen düşüş hareketini gerçekleştirebilir. Ancak ETH, 1930 dolar direncini kırarak ve üzerinde güçlü bir kapanış yaparak ilerlerse, yükseliş hedefi olarak öncelikle 2000 dolar seviyesi, daha sonra da 2080 dolar seviyesi düşünülebilir.

Kısa Vadeli ETH Fiyat Analizi

Saatlik ETH/USD Fiyat Grafiği

Ethereum’un saatlik teknik grafiği incelendiğinde, fiyatın en yakın direnç bölgesinin 1910 dolar seviyesinde olduğu görülmektedir. ETH’nin fiyatı, 1910 seviyesinin üzerinde saatlik mum kapanışları gerçekleştirirse yükseliş trendini sürdürebilir. Ancak bu seviyenin üzerinde kapanış yapamazsa düşüş hareketini 1858 dolar seviyelerine kadar devam ettirebilir.

ETH’nin fiyatı, 1858 dolar desteğinin üzerinde tutunmaya çalışacaktır, çünkü bu destek seviyesinin üzerinde kalmak yükseliş trendini korumasına yardımcı olacaktır. Ancak 1858 dolar desteğinin altında saatlik mum kapanışları yaparsa düşüş hareketini 1828 dolar seviyelerine kadar genişletebilir.

Ethereum, 1828 dolar desteğine tutunamazsa bir sonraki önemli destek seviyesini 1790 dolar ile 1770 dolar arasında bulacaktır. Bu seviyeler, ETH’nin düşüş trendini sürdürmesini engellemeye çalışacağı destek bölgeleridir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version