arama

Ethereum 2.0 Ne Zaman Çıkacak? Ethereum 2.0 Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Ethereum Yorum 17 Şubat 2020

Ethereum 2.0 ne zaman çıkıyor soruları bir hayli soruluyor. Ethereum yükselişi devam ediyor; en büyük sebeplerden biri olarak da Ethereum 2.0 çıkış tarihi belli oldu haberi örnek gösteriliyor!

Ethereum 2.0

Ethereum 2.0 ne zaman çıkacak sorusuna, Ethereum 2.0 geliştiricilerinden net yanıt geldi. ETH 2.0 geliştiricileri, ağın 0. aşamasının bu yıl içerisinde çıkacağının garantisini verdi.

Ethereum 2.0 Ne Zaman Çıkıyor?

Ethereum ağının büyük ağ güncellemesi olan Ethereum 2.0, 0. aşamasıyla geliyor. Ethereum 2.0 güncellemesi, ölçeklendirme, proof of stake (PoS) ve sanal makine gibi bir çok yeniliği beraberinde getirecek.

Çarşamba günü, Ethereum 2.0 araştırma ekibi üçüncü AMA (Ask Me Anything – Bana Herhangi Bir Şey Sor) oturumunu Reddit’te yaptı. AMA’ya tıklayarak, son gelişmeleri detaylıca okuyabilirsiniz.

Ethereum 2.0
Ethereum 2.0 Ne Zaman Çıkacak?

AMA’nın en çok sorulan sorusu, “Ethereum 2.0 Ne Zaman Çıkıyor?” sorusu oldu. Ethereum 2.0 ekibi, gerçekçi bir şekilde Ethereum 2.0 çıkışını cevaplamak için; önce Cryptoverse Phase 0’ı (aşama 0’ı) ne zaman ortaya çıkarabilir bunu cevapladı.

Ethereum 2.0 Ne Zaman Çıkacak Belli Oldu

Ekip üyesi Danny Ryan, “Ethereum 2.0 için aşama 0’ın 2020’de başlayamadığı bir gerçeklik göremiyorum.” diye cevapladı. Test ağlarının her hafta daha güçlü olduğunu ve denetimlerin aynı oranda yapılmadığını; ancak bu tür tahminlerin şartnamelere ve üçüncü taraf denetimlerine hazır olduklarını ve müşterilere bağlı olduğunu da belirtti. “Gerisi mühendislik kaygılarına ve stabilize/optimizasyona bağlı.”

Bununla birlikte, mevcut Ethereum zinciri kendi başına güçlüdür ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca böyle kalacaktır. Çünkü Client Ekipleri, optimizasyonlarda “kahramanca” kazanımlar yakaladı; ve katman 2 inşaatları uyguladılar. Ayrıca, “ETH 2 içinde yaşayan ETH 1, ölçeklendirilebilir parçalanmış veri katmanına yerel erişim sağlar” diyor Ryan.

Ethereum 2.0 Çıkışı için Netlik Yüzde 95!

Ethereum 2.0 Ne Zaman Çıkacak? Ethereum 2.0 Çıkış Tarihi Belli Oldu!
Ethereum 2.0 Ne Zaman Çıkacak?

Ryan, Ethereum 2.0 için aşama 0’ın 2020’de “kesinlikle” lanse edeceğini ifade ederken; meslektaşı Justin Drake biraz daha ihtiyatlı ve bu duruma olan güvenini yüzde 95 olduğunu belirtiyor. Drake, 30 Temmuz’da Ethereum’un 5. yıl dönümünü iyi bir son tarih olarak görüyor. Özellikle üç müşterinin lansman için üretime hazır olması gerekiyorsa, lansmanın 1. ve 2. çeyrekte mümkün olmadığına inanıyor.

Bazı insanlar, Aşama 0 için son tarihin tekrar geri itilmesinden dolayı hayal kırıklığına uğramış gibi görünüyorlar. Ancak geliştiriciler, Aşama 1’in yeni yönünü karşılamak için Aşama 0 spesifikasyonlarında bazı değişiklikler yapılması gerektiğinden; son tarihi uzatmanın gerekli olduğunu açıkladılar. Ryan, “Önümüzdeki birkaç ay içinde önemli bilinmeyenler var; dolayısıyla denetimlerin tamamlanması gerektiği için kesin bir tarih belirlemek mümkün değil.”dedi.

Ethereum 2.0 için Cüzdan Hazırlığı

Kullanıcıların Ethereum hesaplarının 2.0 için hazırlanma ihtiyacına gelince; Hsiao Wei Wang, “şu anda ETH 1 hesaplarına ek bir prosedür yapılmasının gerekmediğini” söyledi. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ise şöyle yazdı: Ethereum yatırımcısıysanız ve paranızın değer kaybetmesini istemiyorsanız, tüm koşullarda 5 yıl mağaraya girmenize ve hodllamanıza engel yoktur. Eğer stake istiyorsanız, o halde aktif olarak para yatırmalısınız ” dedi.

Ethereum 2.0 Mobil TestNet Videosu Geldi

Ethereum 2.0 Mobil Testi

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir; ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Avatar for Devrim Çaçal
Devrim Çaçal Administrator
Yazarımız CoinOtag ekibinin müdavimlerinden, emektarlarından birisidir. Kendisiyle iletişime geçmek için [email protected] kanalını kullanabilir ya da yorum atabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Share via
Copy link
Powered by Social Snap