Perşembe, Ocak 21, 2021

NVIDIA RTX 2080Ti Ekran Kartı ETH Mining Performansı Nasıl?

Yeni NVIDIA RTX serisi ekran kartlarının performans ve oyun testleri paylaşılmaya devam ederken, bir de merak edilen RTX 2080 Ti ETH Mining performansının nasıl olduğu konusu.

Bu konuda ise gerçekleştirilen testler ve çalışmalar sonucunda kaydedilen rakamlar paylaşıldı. Test sonuçları ise kafa karıştırıcı. Fiyat kavramı işin içine girince işler değişebiliyor. Peki bu süreçte yeni RTX serisi ekran kartları, ETH Mining performansında bizlere neler sunuyor?

ETH Mining

Bechmark ve ETH Mining

Sistemde RTX 2080 ve RTX 2080 Ti Founders Edition model ekran kartları test edilirken, hem stok halde hem de Overclock ayarlarında karşımıza çıkıyor. İşlemci kanadında Intel Core i7-8700K ve 32 GB 3200 MHz RAM kitleri bulunmakta.

ETH Mining testi gerçekleştirilirken Claymore’un en son sürümü olan GPU Miner V11.9 çalıştırılmıştı. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir detay var: Claymore’un en son sürümü bile Turing GPU mimarisine henüz destek vermiyor.Şuan elde edilen tüm test sonuçları, mimarinin tam olarak optimize olmadan edilmiş hali diyebiliriz.

Diğer cephede AMD Blockchain optimize sürücüleri varken, Radeon RX Vega 64‘teki HBM2 belleklerle bile Compute modu etkinken sadece 38-40 MH/s alabiliyor. Maksimum ise 42 MH/s görebildi. Hız aşırtılmış bir Titan XP ise Overclock yapılmış halde 43 MH/s yaptığını görüyoruz.

Yani GDDR6 belleklere sahip olan yeni RTX 2080 ve RTX 2080 Ti Founders Edition ekran kartları şuanda tablonun en başında ve en iyi hash değerine sahip kartlar olarak listeleniyor. Fakat yurt dışında sadece mining yapacaksanız, bu kartları satın almayın uyarısı yapılmaya devam ediliyor. Sebebi ise fiyat tarafında oluşan açığın değip değmediği konusu.

Ethereum (ETH) Kripto Para Madenciliği

Ethereum Kripto Para Madenciliği

Ethereum şu an piyasada ikinci sırada yer alıyor. Bundan dolayı da gelecek yıl kazılabilecek en iyi birimlerden bir diğeri.

Ethereum, açık kaynak ve merkezsiz bir platform. DApp gelişimine, akıllı sözleşmelerin uygulanmasına ve token basılmasına imkan sağlıyor. Bu sisteme güç sağlayan yerel coini ise Ether ki buna da Ethereum deniliyor.

Bu yıl blok ödülü 3 ETH’den 2 ETH’ye indirilmişti. Blok yarılamasında ödül miktarı sadece yüzde 33 azaltıldı. Bitcoin’den farklı olarak Ethereum’un toplam ETH arz limiti yok. Blok ödülünün azaltılması, enflasyonu düşürmek için yapılıyor. Ödüller çok sık aralıklarla veriliyor. Her 14.4 saniyede bir.

Ethereum 4-6 GPU rigleri kullanılarak çıkarılabilir. Çünkü Ethash iş ispatı algoritmasına dayanıyor.

 • Algoritma: İş İspatı
 • Hash Fonksiyonu: Ethash
 • ROI: yüzde 6,401.06
 • Fiyat: 184.09 dolar
 • Blok madenciliği ödülü: 2 ETH
 • Blok süresi: 14,4 saniye

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.72
  THYAO.IS₺13.26
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.66
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.19