Salı, Ocak 19, 2021

ETH Fiyat Analizi Tahminlerinde Yanılmayan Analist Konuştu!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 20.000 dolara çıktıktan sonra sert bir düşüş ile beraber 6.000 dolara kadar gerilemişti. 6.000 dolarda uzun bir süre tutunduktan sonra 3.000 dolara kadar inen BTC, yaklaşık olarak %85 üzerinde bir değer kaybı yaşadı ve herkesi şoke etti. Dave the wave isimli kripto para analisti ise BTC daha 15.000 dolar seviyelerinde iken 6.000 dolara düşüşün gerçekleşeceğini bilerek büyük bir ün yakaladı. ETH Fiyat Analizi tahminleri işte şu şekilde:

Analist, Twitter üzerinden yaptığı yeni analizinde bu sefer Ethereum‘u mercek altına aldı. Çizdiği grafikte Ethereum’un geçtiğimiz haftalardaki düşüşü ile dibi bulduğunu belirten ünlü analist, herkese yeni ve kazançlı bir yıl dileğinde bulunmayı da unutmadı. Ethereum’un yakın zamanda sıçrama yaptığı 0.786 Fibonacci geri çekilme seviyesi aynı zamanda 2018 yılının da dibini sembolize ediyor.

Ethereum İçin Sayılı Gün Kaldı

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), kritik bir güne yaklaşırken %1,21’lik bir yükseliş de yaşıyor. ETH ağı 1 Ocak tarihinde Muir Glacier isimli bir hard fork’u hayata geçirecek ve bu güncelleme ağın zorluk bombası olarak bilinen ek güncellemesini uzun süre daha erteleyecek.

ETH Fiyat Analizi

ETH Fiyat Analizi

Son zamanlarda analistlerin paylaştığı ETH Fiyat Analizi paylaşımlarına göre; Birim, son zamanlarda hard forklerle (güncellemeler) çokça anılmıştı. İşlem hızını arttırmak ve güvenlik açıklarını kapatmak için yoğun bir program içindeydi. Bilindiği üzere 26 Ekim’de fiyatı 196 Dolar’a kadar yükseltmişti ve şimdilerde ise 130 Dolar civarında hareketlerine devam ediyor.

Son analizimizden bu yana ETH, azalan fiyat kanalının alt sınırında güçlü bir destek bulmayı başardı. Geri tepme sonrasında kripto para birimi yükselmeye başladı, ancak 133,50 Dolar’daki güçlü direncin üstesinden gelemedi. Bu seviye, Kasım ayı boyunca güçlü bir destek sağlamıştır ve ilerlemeye eşit bir direnç seviyesi sağlaması beklenmektedir.

ETH’nin yükseliş göstermesi için Aralık ayının en yüksek seviyesi 152 Dolar’a yükselmesi gerekiyor. Eğer ETH 120 doların altına düşecek olsaydı, İşte o zaman ciddi bir düşüş trendi olarak kabul edilirdi.

133,50 Dolar’lık direnç çok güçlü ise, ilk destek 128 dolar. Bunun altında, ek destekler ise 120 Dolar, 118 Dolar ve 116 Dolar seviyesinde bulunuyor. Alternatif olarak, boğalar (yükseliş trendi) 133.50 Dolar direncinin üzerine çıkarsa, ilave direnç 145 Dolar ve 152 Dolar seviyelerinde bulunuyor. Bunun ötesinde, 158 Dolar, 165 Dolar ve fiyat kanalının üst sınırında daha yüksek dirençler bekleniyor.

coinotag.com‘dan Coin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺27.96
  THYAO.IS₺13.41
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.38
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.62