EOS Düşmeye Devam Edecek mi?

Piyasadaki düşüşten ciddi darbeler alan EOS için kısa ve uzun vadeli önemli destek dirençleri birlikte inceleyelim.
EOS Coin Analizi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

EOS Günlük Grafik Yorumu

EOS-05.17-1

Sizler için bu yazımda, kendi blok zinciri üzerinde merkeziyetsiz uygulamaları destekleyen akıllı sözleşme platformu olan EOS analizi yapacağım. Her ne kadar 2017 yılında piyasaya sürülmüş olsa da son günlerde yaşadığı düşüşten büyük zarar gördü. Hatta 2017 yılındaki fiyat seviyesine kadar geriledi.

Yaşadığı düşüş devam etmez ve yukarı yönlü hareketine başlarsa ilk olarak eskiden destek alanı olan 1,9 doları direnç olarak test etmesi gerekmekte. Burayı tekrardan destek olarak doğrularsa trendin direncini aşarak 3,1 doları test etme ihtimali var. Devamında ise 3,7 doları test edeceğini düşünüyorum.

  • Fiyatta büyük bir tepki görülmediği için RSI göstergesinde de büyük bir yükseliş görülmüyor. Bu da yükselişin devam etmesi durumunda aşırı alım bölgesine ulaşana kadar yüksek kazançlar sağlayabileceği anlamına gelmekte.
  • MACD uzun süredir negatif bölgede seyretmekte. Çizgiler de birbirine yaklaşıyor. Kesişimin gerçekleşme ihtimali arttığı için yukarı yönlü hareketin kaydedileceğini düşünüyorum.
  • Aynı durum Parabolik SAR göstergesinde de geçerli. Noktalar mumların üzerinde olduğunda düşüş trendi gözlemlenir. Ancak mumlar noktalara yaklaştığı için bu da trendin tersine döneceğini bizlere göstermekte. Göstergenin sunduğu bir veri olduğu için bu durum kesinlik içermiyor.
Destek Seviyeleri 1,11 0,47
Direnç Seviyeleri 1,9 3,1

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

EOS-05.17-2

Grafikte gördüğünüz gibi 1,11 dolardan tepki aldıktan sonra yükseliş gerçekleştirmeye çalışıyor. Bu 1,36 dolardaki direnci aşmasına rağmen henüz destek olarak doğrulayamadı. Doğrulama sonucunda yükselişin devam edeceğini düşünüyorum. Aksi durumda ise aşağı yönlü hareketine devam ederek yeni dipler kaydedebilir.

Destek Seviyeleri 1,36 1,11 0,61
Direnç Seviyeleri 1,6 1,8 2
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster