Enjin Coin (ENJ) Minecraft haberiyle harekete geçti!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Oyun Startup’u olan Enjin, oluşturduğu EnjinCraft isimli eklentiyle, oyuncuların herhangi bir kod yazmak zorunda kalmadan Minecraft Java Edition’da varlık üretmesine izin veren açık kaynaklı bir blockchain sistemi yayınladı. Sistem, EnjinCraft dosyasını sunucudaki “eklentiler” dosyasına koyarak çalıştırılıyor. Burada oyuncular Blockchain varlıklarını “token” şeklinde dağıtabiliyor veya sisteme entegre edebiliyor.

Yeni eklenti, sunucu sahiplerinin oyun içi öğelere ve para birimlerine sahip olarak kendi yerel Minecraft ekonomilerini oluşturmalarını sağlıyor ve oyuncuların varlıklarını sunucuda veya sohbet odaları veEnjin ‘Marketplace’ gibi dijital işlem platformları aracılığıyla varlıklarının eşler arası (P2P) güvenli bir şekilde ticaretini yapmalarını sağlıyor.

Bu konuda Enjin kurucu ortağı ve CTO Witek Radomski, “EnjinCraft sanal oyun dünyası için yeni bir çağın başlangıcı. Oyuncular artık oyun dünyasında da hisse sahibi olabilirler. Sunucu sahipleri bu dijital dünyada marka yaratabilir ve değerli eşyalara sahip insanları etkileyecek deneyimlere sahip olabilirler.” dedi.

Enjin ayrıca Java için açık kaynaklı bir yazılım geliştirme kiti (SDK) da yayınladı. Böylece, geliştiricilerin Java tabanlı mobil, masaüstü veya web uygulamalarında blockchain sistemine entegre olmalarına izin verdi.

Enjin 2020’de hızla ilerliyor

Oyuna yönelik proje bu yıl aktif oldu ve Şubat ayında Ethereum’da geliştirme platformunu başlattı. Bu ürün milyonlarca geliştiricinin Blockchain kodlama bilgisine sahip olmadan kripto varlıklarını oyunlara ve uygulamalara entegre etmesine izin veriyor.

Nisan ayında, Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’ndan onay aldıktan sonra Enjin, Asya ülkelerine planlanan bir genişlemeden önce kripto cüzdanını Çinli kullanıcılara açacağını açıkladı.

Minecraft haberleri ENJ’yi ateşledi

Minecraft eklentisi EnjinCraft’ın açıklanmasından sonra, ENJ’nin fiyatı 0.18 $ ‘dan 0.22 $’ a yükseldi. Cryptocurrency, bu yüzde 22’lik artıştan sonra bir miktar değer kaybetti ve haberlerin yayınlandığı dakikalarda 0.21 $ ‘dan işlem görüyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster