Diğer
  Ana SayfaHaberEnflasyon Verileri Yaklaşırken, Bu Rapor Bitcoin'de Oynaklığın Artacağını Gösteriyor!

  Enflasyon Verileri Yaklaşırken, Bu Rapor Bitcoin’de Oynaklığın Artacağını Gösteriyor!

  -

  • ABD’nin yıllık enflasyonu %5 seviyesinde bekleniyor.
  • Verilere göre, Bitcoin fiyatında dalgalanmalar yaşanabilir.

  ABD enflasyon verilerinin açıklanmasına dakikalar kaldı: Bitcoin’de fiyat dalgalanmalarının artması bekleniyor!

  ABD Enflasyon Verileri Bugün Açıklanıyor!

  Bitcoin (BTC)

  Bugün Türkiye saati ile 15.30’da, ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu Nisan ayı tüketici fiyat endeksini (TÜFE) açıklayacak.

  Ana TÜFE enflasyon rakamının %5’te değişmeden kalacağı tahmin ediliyor ve değişken gıda ve enerji bileşenini hariç tutan çekirdek rakamın, Mart ayındaki %5,6’lık artışın ardından %5,5 artması bekleniyor.

  Kaiko’nun araştırma analisti Dessislava Aubert’e göre Bitcoin (BTC), enflasyon verilerinden önceki ve sonraki altı saatlik pencerede tarihsel olarak artan gün içi oynaklık gördü.

  bitcoin-volatilite

  Enflasyon Verisi Çevresinde Bitcoin Fiyatındaki Volatilite

  BTC, 15.30’da yayınlanan aylık enflasyon verilerinin etrafında girilen altı saatlik pencerede artan fiyat türbülansını görme eğilimindedir.

  Yukarıdaki grafikte mavi çizgi, mutlak saatlik fiyat getirisiyle ölçülen, ay için ortalama saatlik oynaklığı gösterir. Turuncu çizgi, altı saatlik TÜFE penceresi içindeki oynaklığı temsil ediyor.

  Mavi çizgi son iki yılda istikrarlı bir şekilde düştü ve turuncu çizgi, özellikle Nisan 2022’den bu yana kuzeye doğru yöneliyor. Turuncu daireler sürekli olarak mavi dairelerin üzerine basıyor, bu da aylık enflasyon verilerinin piyasaya ekstra dalgalanma getirme eğiliminde olduğunun bir işareti.

  Başka bir deyişle, Bitcoin bugün daha sonra artan fiyat türbülansını (her iki yönde de fiyat dalgalanmaları) görebilir. Piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi, CoinOtag verilerine göre şu anda yaklaşık 27.655 dolardan işlem görüyor.

  Fed geçtiğimiz hafta faiz oranlarını 25 baz puan artırarak gösterge borçlanma maliyetlerini %5-%5,25 aralığına çıkardı. Politika açıklaması faiz artırım döngüsüne ara verilmesinin kapılarını açarken, Fed Başkanı Jerome Powell toplantı sonrası düzenlediği basın toplantısında veriye dayalı duruşunu sürdürdü.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler