Ana SayfaHaberEndüstri Alternatiflerini Keşfediyorken Signet Ağı Hala Operasyonel

Endüstri Alternatiflerini Keşfediyorken Signet Ağı Hala Operasyonel

-

Kripto firmaları, düzenleyiciler Signature Bank’ı kapattıktan sonra faaliyete geçtiği iddialarına rağmen Signet Network’ten kaçıyor.

  • Kaynaklar, Signature’ın Signet ödeme ağının canlı olduğunu, Signature Bridge Bank üzerinde bankacılık işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağladığını söylüyor.
  • Ancak, Cumartesi günü denetleyiciler tarafından Signature Bank kapatıldıktan sonra Circle, ödemeleri BNY Mellon’a taşıdı.
  • Silvergate ve Signature Bank’ın sonuyla, kripto ve fintech, bankalardan bankasız ödeme ağları ve neobanklar aracılığıyla bir pivot yansıtıyor.

Altyapı sağlayıcılarına göre, Federal Mevduat Sigorta Kurumu tarafından devralındıktan sonra, Signature Bank’ın Signet ödeme ağı altyapısı bozulmadan kaldı.

Signet’in blockchain oluşturucusu Tassat, Federal denetleyicilerin New York merkezli Signature Bank’ı Pazar günü devralmasına rağmen, Tassat’ın teknolojisinin etkilenmediğini doğruladı. Muhafaza sağlayıcısı Fireblocks, ağın kendi tarafından etkilenmediğini belirtti.

Signet Devam Ediyor, Ancak Endüstri Başka Yerlere Taşınıyor

Anonim bir kaynaktan alıntı yapan Coindesk, Signature müşterilerinin, FDIC tarafından müşteri mevduatlarının kullanılabilir hale getirilmesi için kullanılan banka olan Signature Bridge Bank ile ağı kullanabileceklerini söyledi.

Signature Bridge Bank CEO’su Greg Carmichael, Signature Bank’ın eski müşterilerinin, Signet durumunu açıklamadan kredi, mevduat ve bankacılık hizmetlerine erişebileceklerini vurguladı. Bir anonim kaynak Bloomberg’e, Signet’in kendi şirketleri için 14 Mart 2023’te işlemleri işlediğini söyledi. Circle CEO’su Jeremy Allaire, 13 Mart 2023’te, şirketin USDC geri ödemelerini ve basımını gerçekleştiremeyeceğini ve BNY Mellon ile ödemelerin yapılacağını belirtti. Circle daha sonra, normal bankacılık saatlerinde işlemleri gerçekleştirmek için Cross River’ı kullanacağını doğruladı.

Signature bank’ın bu gece açıklanan kapanışıyla, SigNet aracılığıyla basım ve geri ödeme yapamayacağız, ödemeleri BNY Mellon aracılığıyla yapacağız.

Coinbase, Signet’i kullanıp kullanmadığını doğrulamadan veya yalanlamadan, USDC: USD geri ödemelerini onaylayacağını söyledi. CENTRE, Coinbase ve Circle arasındaki ortak girişim, USDC’yi çıkartıyor.

Signet, Silvergate Exchange Network’ün çöküşünden sonra, kripto tüccarlarının 24/7 ticaret yapmasını sağlamak için önemli bir rol oynuyor. Circle, Signet ve Signature aracılığıyla fiat’ı USDC’ye ve tersine dönüştürmek için güvendi. Silvergate, 9 Mart 2023’te gönüllü likidasyonu açıkladı ve mevduatçıların tamamen karşılanmasını vaat etti.

Kripto, Silvergate’deki mevduatların yaklaşık %90’ını oluşturuyordu. Coinbase, hemen sonra ilişkilerini keserek, Prime mevduatçılarının fonlarını Signature Bank’a taşıdı. Kripto yatırım sermayesi Nic Carter’a göre, denetleyiciler, Signet’in ABD bankacılık sektörüne sistemik bir risk oluşturduğunu düşündükleri için Signature Bank’ı kontrol altına aldı.

Signature shutdown
Barney Frank’in Signature Kapatılması Hakkındaki Yorumları | Kaynak: CNBC

Devralma, Signature’ın üyesi olan Barney Frank’in bankanın solvent olduğu iddialarına rağmen gerçekleşti.

Yeni Bankasız Kripto Ödeme Altyapıları Döşeniyor!

CoinOtag, JPMorgan’ın araştırma raporunda SEN ve Signet’in yerine kripto şirketlerinin ne kadar zorluklarla karşılaşacağını detaylandıran bulgularını daha önce bildirdi.

Fintech şirketi Sardine’in CEO’su Soups Ranian, gelecekteki herhangi bir ödeme ağının bankalardan bağımsız olması gerektiğini önerdi.

U.K. merkezli şirket BCB, BLINC ağını, ABD doları dışında, sınırlı sayıda para biriminde SEN’in yerine bir alternatif olarak sunuyor. Banka olarak çalışmıyor.

Customers Bancorp, hızlı B2B ödemeleri için CBIT tokeni ile ödenecek B2B özel bir blockchain kullanıyor. Coinbase CEO’su Brian Armstrong, geçtiğimiz günlerde, borsanın neobank olmak için yeni teknolojiler inşa etmesi gerektiğini tweetledi.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler