Elon Musk’tan Elon Coin Adımı Gelir Mi?

elon musk

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto para piyasası aylardır Tesla CEO’su Elon Musk’ın tweet’lerinin etrafında şekilleniyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde Musk, para birimine yönelik, çevresel olarak sürdürülemez olduğu eleştirisinde bulundu. Bu açıklamasından sonra, Bitcoin büyük bir darbe aldı. Musk’a göre kendisi; “Dogefather” ve “Dogecoin de insanların kripto parası”.  Şimdi de Elon Musk, Dogecoin’in ölçeklenebilirliğini önemli derecede artırmak istiyor, böylece DOGE, Bitcoin’i geride bırakabilir. Musk  “sistem işlem verimliliğini artırmak” için Dogecoin geliştirme üzerinde çalıştığını söylemişti. Ancak, daha iyi hıza mı, enerji kullanımına mı yoksa kullanılabilirliğine ve daha fazlasına mı atıfta bulunduğu net değildi. Daha önce de tarafımızdan bildirildiği üzere; Musk, en sevdiği parayı daha verimli hale getirmek için Dogecoin geliştiricileriyle birlikte çalıştığını açıklamıştı.

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’i Bitcoin ile karşılaştıran bir tweet’e verdiği yanıtta, bazı büyük değişiklikler uygulanırsa, şaka kripto para biriminin Bitcoin’e karşı açık arayla galip geleceğini belirtti.

Musk’ın attığı tweet’e göre, Dogecoin’in Bitcoin ile karşılaştırıldığında galip gelmesi için; “Doge’un, blok süresini 10 kat hızlandırması, blok boyutunu 10 kat arttırması ve işlem ücretlerini 100 kat düşürmesi” gerekiyor.

Elon Coin?

Doge coin zaten Bitcoin’den daha hızlı işlem sürelerine sahip olacak şekilde modellenmiştir. Madenciler 10 dakika yerine her dakika yeni bloklar üretmektedir, ancak görünüşe göre bu milyarder için yeterli değil. Dogecoin ile işler yolunda gitmezse belki de Musk, yoluna devam edip yeni bir kripto parayı piyasaya sürebilir.

Ayrı bir tweet’te Musk, kendi coin’ini sıfırdan yaratmanın “baş ağrısı” olacağından bahsetti. Ancak Tesla CEO’su, sadece Doge’un beklentilerini karşılayamaması halinde bu fikre açık olacağını da belirtti.

Bir twitter konuşması sırasında takipçisi, Tesla CEO’sunun neden tüm gereksinimlerini karşılayan kendi kripto para birimini yaratmadığını sordu:

Neden teknik olarak istediğiniz her şeyi yapan, çok daha fazla geliştirme desteğine sahip olan ve en azından başlangıçta yüksek bir sahiplik konsantrasyonuna sahip olmayan sıfırdan bir kripto yapmıyorsunuz?

Musk ise bu soruya şu şekilde cevap verdi:

Ancak Doge bunu başaramazsa. Başka bir tane oluşturmak tam bir baş ağrısı.

Bu, Musk’ın şu anda tüm umutlarını, iki mühendis arasında başlangıçta bir şaka olarak yaratılan para birimine bağladığı anlamına geliyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster