Perşembe, Mart 4, 2021

Elon Musk’dan CZ’ye Cevap

Tesla’nın Bitcoin yatırımı [BTC] dijital varlığın fiyat listelerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına yardımcı oldu. Ancak Tesla’nın CEO’su Elon Musk’a göre, BTC’ye yatırılan 1,5 milyar dolar  “yeterince maceracı” idi.

Musk’ın açıklaması, Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun ardından bir cevaptı.

Elon’un Dogecoin konusunda bu kadar istekli olmasına şaşırdım.

Musk, Dogecoin için ponpon kız oldu [DOGE] Uzun zamandır, teknoloji girişimcisinin tweetleri genellikle DOGE’nin listelerinde katlanarak fiyat artışlarına katkıda bulunuyor. Ne yazık ki, dünyanın en büyük kripto borsalarından birinin CEO’su, Musk’ın DOGE savunuculuğunu tam olarak anlamıyor.

“Bu, merkezi olmayan, özgür dünya. Herkes her şeyi sevebilir. Dogecoin’i  herhangi bir sebep için beğenebilir. Dogecoin ile hiçbir şekilde ilişkilendirilmediğine kuvvetle inanıyorum. Dogecoin  bir şaka olarak başladı, ancak zamanla kimsenin beklemeyeceği çeşitli nedenlerle çok popülerlik kazandı. Bence Elon bundan gerçekten hoşlanıyor. Ancak gerçek şu ki Tesla, Dogecoin değil Bitcoin satın aldı. ”

ELON MUSK VE DOGE

Geçmişte Tesla CEO’su, kripto para birimleriyle dalga geçmek için yaratılan DOGE’nin geleceğin kripto parası olarak ortaya çıkmasının, ironik olacağını iddia etmişti. Ancak Musk’ın DOGE’ye yatırım yapıp yapmadığı net olmasa da Tesla gerçekten de Bitcoin’e yatırım yaptı.

Ancak, Musk’ın kendisini artık Bitcoin’in bir savunucusu olarak kabul edip etmeyeceği sorusunu ele alırken, Tesla yöneticisi şu yorumu yaptı:

Tesla’nın eylemi doğrudan benim fikrimi yansıtmıyor. Nakitten daha az aptalca bir likidite biçimi olan Bitcoin’e sahip olmak, bir   S&P 500 şirketi için yeterince maceraperest

Aslında Musk,fiat para biriminin negatif bir reel ilgisi olduğu için, “sadece bir aptal başka bir yere bakmaz” dedi.

Bitcoin’in pazarı geçen yıl muazzam bir şekilde büyüdü. 2021 yılına yaklaşık 29 bin dolardan başlarken,yazı yazıldığı sırada 50 bin doların üzerinde işlem görmekte. BTC’nin kaydettiği muazzam büyümeye ve ABD dolarının zayıflamasına bakıldığında, birçok yatırımcı Bitcoin’e yöneldi. Three Arrows Capital’in CEO’su Su Zhu, Musk’ın Bitcoin konusundaki duruşuna katılıyor:

” %100 katılıyorum, Elon Musk’tan #Bitcoin $ BTC hakkında inanılmaz bir yükseliş ifadesi.
Fiat ile $ BTC satın almak yatırım bile değildir; tam anlamıyla serveti tercih ediyor. ”

Musk bir yatırımcı değil,mühendis olmayı tercih etse de, gerçek şu ki Tesla’nın BTC satın alması BTC’nin değerine olumlu bir şekilde yansımıştır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,860.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.60
  THYAO.IS₺15.11
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.88
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.18