Microstrategy CEO’su Elon Musk’a Karşı Sert Tepki Verdi

michael saylor
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Michael Saylor Tesla’yı BTC’ye yatırım yapmaya ikna eden adam olarak biliniyordu.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da, milyarderin Bitcoin’in çevre dostu olmadığı iddiaları hakkında Twitter’da Musk’ı ele aldığı tweetinde çok sert tepki verdi!

Musk, geçtiğimiz ay güvenlik kontrolleri için geçici olarak kapatılan tesis gibi “kirli kömür” Bitcoin madenciliği faaliyetlerine atıfta bulunan makalelere bağlantılar yayınlamıştı. Bu da Çin’in en büyük madencilik havuzlarının hash oranında keskin bir düşüşe neden olmuştu. Bağlantılar ayrıca Greenbridge’in New York’taki gazla çalışan Bitcoin fabrikasının tartışmalı genişlemesine de işaret ediyordu.

Saylor, faydaları açısından Bitcoin’i şöyle savundu:

Bitcoin, 8 milyar insana mülkiyet haklarını garanti altına almak için üstün bir teknolojinin yanı sıra yılda 10 trilyon dolardan fazla ekonomik zarar oluşturan küresel enflasyon ve para birimi devalüasyonu sorununa bir çözüm sunuyor. Fosil yakıt bahanesi sizcede ikinci dereceden değil mi?

Saylor, Musk’ı ilk etapta Tesla’nın bilançosuna 1,5 milyar BTC eklemeye ikna etmede etkili olduğu için çoğundan daha üzgün olabilir gibi duruyor. MicroStrategy, Musk’ın dün yaptığı açıklamanın neden olduğu düşüşten yararlandı ve 15 milyon dolar daha harcayarak 271 BTC satın alarak toplam hacmini 91.850 BTC’ye çıkardı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!