Elon Musk, Tüm Mal Varlığını Satmaya Karar Verdi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

7 Mayıs Perşembe günü, Elon Musk mallarının neredeyse tamamını satmaya karar verdiğini açıkladı. Misk; PayPal’ın kurucu ortağı, SpaceX’in kurucusu ve CEO’su ve aynı zamanda Tesla’nın kurucu ortağı ve CEO’su olarak bilinir.

Musk kripto paraların hayranı gibi görünüyor ve geçmiş tweet’lerinde ve röportajlarında kripto paralardan bahsediyor gibi görünüyor.

Şubat 2019 Musk’taki ARK Yatırım Yönetimi’nin podcast’inde; Kripto parayla gerçekten ilgilenen bazı arkadaşları olduğunu ve Bitcoin’in tasarımını ve yapısını beğendiğini söyledi.

Nisan 2019’daki tweet’inde muhtemelen Dogecoin olarak en sevdiği kripto para birimini açıkladı:

Geçen Cuma (1 Mayıs), Tesla CEO’su garip tweetler gönderdi – birçok kişinin Twitter hesabının saldırıya uğradığını öne sürdü:

Tesla’nın hisse senedi fiyatıyla ilgili tweet, hisse senedinin anında % 10 düşmesine neden oldu.

Nitekim 3 gün sonra Elon Musk’un Los Angeles’taki 2 konağının satışta olduğu görüldü.

Daha sonra, bir podcast’te Musk, tüm evi de dahil olmak üzere varlıklarını satacağı için biraz üzgün olduğunu söyledi. Kararını şu şekilde açıkladı:

“Bence mallar bize yük veriyor. Bize saldırmaya hazırlar. “Hey milyarder, bunların hepsine sahipsiniz” diyorlar. Şimdi hiçbir şeyim yok. Şimdi ne yapacaksın?”

Görüşme sırasında Musk, Milyarder yatırımcı Warren Buffett’i (Birthshire Hathaway’in Başkanı ve CEO’su) eleştirdi. Buffett’in “en büyük hayranlarından biri” olmadığını ve Buffett’in yaptığı şeyin “oldukça sıkıcı” olduğunu söyledi.

Dün Tesla’nın muhtemelen COVID-19 salgınının neden olduğu tedarik hatlarının bozulması nedeniyle Şanghay-Çin üretim tesisinde üretimi aniden askıya aldığı bildirildi. Tesla yaptığı açıklamada; Şangay fabrikasının normal bakım ve üretim hattı ayarlamaları yaptığını söyledi.

Bu şu anda Tesla’nın üç fabrikasının (ABD, Meksika ve Çin’deki) hiçbirinin otomobil üretmediği anlamına geliyor.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster