Elon Musk Tekrar Bitcoin’e Savaş Açtı | Piyasa Bir Düşüş Kaydediyor

Milyarder girişimci Elon Musk, en iyi yaptığı şeye geri döndü, Bitcoin hakkında tweet attı ve tweetlerinin genellikle piyasayı etkilediğini bilmesine rağmen en iyi kripto para birimini trolledi. Musk bugün, birçoğunun en iyi kripto para biriminden olası bir ayrılma hakkında bir ipucu olarak yorumladığı bir meme paylaştı.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin satın alımını potansiyel olarak satacağına dair spekülasyonlar, Musk’ın elektrikli otomobil üreticisinin, ABD müşterileri için Bitcoin ödeme seçeneğini açtıktan sadece haftalar sonra, otomobilleri için Bitcoin’i kabul etmemeye karar verdiğini duyurmasından bu yana yaygındı. O zamandan beri Musk, birçoğunun amatör yatırımcılar arasında panik satışına yol açtığına ve bir piyasa çöküşüne yol açtığına inandığı vahşi bir Bitcoin trolling çılgınlığına gitti.

Mayıs ayındaki Bitcoin fiyat düşüşü, birçok kişinin Tesla’nın payını bırakıp bırakmadığı konusunda spekülasyon yapmasına neden oldu, ancak Musk, şirketin, piyasa kargaşası sırasında bile Bitcoin’i elinde tuttuğunu gösteren, kripto ayetinde popüler bir argo ‘elmas ellere’ sahip olduğunu tweetledi. Ancak, son tweet’i Tesla Bitcoin dökümü tartışmasını tekrar geri getirdi.

Bitcoin Fiyatı 38 Bin Doların Altında

Bitcoin fiyatı, Elon Musk’ın bugünkü tweetine tepki gösterdi ve tweetinden sonra son bir saat içinde %3 düştü. Musk’ın tweetinden hemen sonra Bitcoin fiyatı kısa bir süre için 38 bin doların altına düştü. Musk, meme tweet’ini, fiyat düşüşü hakkında trolleyen başka bir meme ile bile takip etti.

Mayıs ayının ikinci haftasında yeni bir 3 ayın en düşük seviyesini kaydettikten sonra 40 bin doların altında üç haftalık konsolidasyondan sonra, Bitcoin toparlanma yolunda iyi görünüyordu. Fiyat, 1 günlük grafikte 38,5 bin dolarlık kilit direnci kırarak bir eşkenar üçgenden çıktı. Zincir içi temeller, çarpışma öncesi seviyelere geri tırmanmaya başladı ve madenciler, 40 bin doların üzerinde olası bir yükselişe işaret eden birikmeye başladı.

Yakın tarihli bir rapor, Musk’ın itibarının Bitcoin ve topluluğuna yaptığı son saldırıdan sonra bir darbe aldığını öne sürdü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$41,491.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version