Diğer
  Ana SayfaHaberEl Salvador'un Yardım Talebini Dünya Bankası Reddetti!

  El Salvador’un Yardım Talebini Dünya Bankası Reddetti!

  -

  El Salvador’un Bitcoin’i resmi olarak kabul edilen bir para birimi olarak benimseme hareketini desteklememesinin nedenleri olarak Bitcoin’in çevresel etkisi ve şeffaflığı ile ilgili sorunları gösterdi.

  Bir Dünya Bankası sözcüsü, “Hükümet Bitcoin konusunda yardım için bize başvursa da, çevre sorunları ve şeffaflık eksikliği nedeniyle Dünya Bankası’nın destekleyebileceği bir şey değil.” dedi.

  Ancak Dünya Bankası, El Salvador’a “para biriminin şeffaflığı ve düzenleyici süreçleri” dahil olmak üzere farklı şekillerde yardımcı olabileceğini söyledi.

  Çarşamba günü erken saatlerde, Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Orta Amerika ülkesinin Banco Mundial’den (Dünya Bankası) teknik destek istediğini söyledi.

  BancoMundial’dan teknik yardım talep ettiğimizi duyurmak istiyorum.

  Tanınmış Bitcoin kullanıcıları, Dünya Bankası’nın reddetmesinden memnun değildi, ancak özellikle şaşırmadılar.

  El Salvador’un Bu Hamlesinden Memnun Değiller!

  Bitcoin savunucusu Anthony Pompliano Tweetinde şunları söyledi: “Dünya Bankası Bitcoin’den nasıl para kazanılacağını çözemedi”

  Blockchain geliştirme firması Blockstream’in CSO’su ve blockchain oyunu Infinite Fleet’in yaratıcısı Samson Mow, haberlerden rahatsız oldu ve Dünya Bankası’nın eski haline getirilmesi çağrısında bulundu.

  Başkan Nayib Bukele’nin Bitcoin yasası, dünyadaki Bitcoin savunucularından çok fazla heyecan yarattı ve çok fazla eleştiri aldı. Dün itibariyle ekonomist Steve Hanke, El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kullanmasının “ekonomiyi tamamen çökertebileceğini” söyledi.

  Uluslararası Para Fonu (IMF) da El Salvador’un Bitcoin’i desteklemesini sevmiyor. 11 Haziran’da IMF, ülke ekonomisini desteklemek için sunmayı planladığı 1 milyar dolarlık krediyi bloke edebileceği açıkladı.

  Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$26,419.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.

  Bitcoin Yükseliş Hareketine Devam Edecek Mi? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat grafiği, güçlü alıcılarla karşılaşarak 26.364$ seviyesindeki 0.5 Fibonacci desteğinden yükseliş gerçekleştirdi. Ancak belirli seviyelerin üzerinde veya altında kalıcılık, BTC'nin gelecekteki hareketi açısından belirleyici olacaktır.

  BitMEX Kurucu Ortağı Hayes, Bitcoin için Pozitif Kalmaya Devam Ediyor

  SEC'in Binance ve Coinbase borsasına karşı başlattığı davalar piyasayı sarstı ancak Arthur Hayes, Bitcoin için hala pozitif.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler