El Salvador Kendi Stabil Coinini mi Çıkarıyor?

El Salvador Bayrak

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Çıkan söylentilere göre El Salvador hükümeti yerel bir dijital para birimi çıkarmak için adım atmaya hazırlanıyor.  İşte haberin detayları!

Bitcoin’in Ardından Stabil Coin Hamlesi

El Salvador'un Stabil Coin Adımı!
El Salvador’un Stabil Coin Adımı!

Ülkenin cumhurbaşkanı Nayip Bukele’nin kardeşleri İbrajim ve Yusef Bukele, Colon doları olarak adlandırdıkları stabil coin projesinin 2021 yılının sonunda tamamlanmasını beklediklerini söylüyorlar. Kardeşler, cumhurbaşkanını temsil ettiklerini söylediler. Bu kripto para birimini yasal ihale olarak ele alacak ve tüm işletmelerin kullanmasını sağlayacaklar. El Salvador halkının ve yetkililerinin kripto paraya oldukça ilgi göstermesi ve gelecek için kullanmak konusunda hevesli olduklarını görmek kripto para piyasası için oldukça hoş bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor. Oy birliği ile Bitcoin’in yasal para olması ile ilgili kararnamede ezici bir üstünlük ile kripto paracılar kazanmıştı. 

Yetkililer İkiye Bölündü!

El Salvador Yerel Stabil Coinini Çıkaracak Mı?
El Salvador Yerel Stabil Coinini Çıkaracak Mı?

El Salvador hükümetinin stabil coin çıkaracağı iddiaları üzerine cumhurbaşkanının kardeşleri açıklamada bulundu ve 2021 sonunda çıkarılmasının düşünüldüğünü söyledi. Ancak hükümet içerisinden bazı isimler bu planın iptal edildiğini ve böyle bir durumun söz konusu olmadığını savundu. Ülkenin yerel gazeteleri ise kendilerine güvenir ve emin bir şekilde gizli bir kaynağı işaret ederek stabil coin çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini savundu. Resmi bir açıklama ise henüz yapılmadı. 

Halkın Kripto Paralara Karşı Tutumu Nasıl?

El Salvador Halkı Kripto Paralara Nasıl Bakıyor?
El Salvador Halkı Kripto Paralara Nasıl Bakıyor?

Ülke dışından bazı isimler bu düzenin yürümeyeceğini ve ileride El Salvador hükümetinin ve halkının ekonomik olarak zor duruma düşeceğini söylemişti. Ülke içerisinden ise henüz bir şikayet veya memnun olunmadığına dair haber çıkmış değil. Halk Bitcoin ile ödeme yapıyor ve bu ödemeleri son derece memnun bir şekilde gerçekleştiriyorlar. Sosyal medya üzerinde de sıkça paylaşılan görüntüler mevut ve El Salvadorluların Bitcoin ile ödeme almak ve yapmaktan şikayetçi olmadıkları açıkça görülüyor. Stabil coin ile ilgili projenin resmi olmasa da duyulması da halkın verdiği olumlu tepkileri bir kez daha göstermiş oldu.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook