El Salvador Başkanının Bitcoin (BTC) Madenciliği için Volkanik Enerji Tartışması!

Nayib Bukele, sürdürülebilir madenciliği teşvik etmek için Bitcoin madencilik çiftliklerine güç sağlamak için volkanik enerjinin kullanımını tartıştı.

bitcoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

El Salvador, Bitcoin’i yasal bir ihale olarak onaylayan ilk ülke olarak bugün tarih yarattı. Güney Amerika ulusunun Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin faturası ülkenin Kongresi tarafından tartışılırken Nic Carter’ın ev sahipliğinde bir Twitter Space’e katıldı. Twitter Space tartışması sırasında Bukele, ülkenin yalnızca Bitcoin cüzdanı oluşturmak için Strike ile ortaklık yapmadığını, aynı zamanda vatandaşların istedikleri herhangi bir Bitcoin cüzdanını kullanmakta özgür olacağını açıkladı.

Carter’ın ev sahipliği yaptığı tartışma, Bitcoin faturasının değerlendirildiği bir zamanda El Salvador Başkanını dinlemek için 22 binden fazla kişinin katıldığı en büyük toplantı oldu.

Twitter Space’e Twitter CEO’su Jack Dorsey, Milyarder Mark Cuban, ABD kongre üyesi Cynthia Lummis ve neredeyse tüm Bitcoin savunucuları katıldı.

El Salvador Sırada Bitcoin Madenciliğine mi Odaklanacak?

Twitter Space etkileşimi sırasında Bukele’ye ülkenin Bitcoin ile ilgili diğer planları ve Bitcoin madenciliğine yönelik idari bir bakış açısıyla çalışmayı planlayıp planlamadıkları soruldu. Başkan, şu anda Bitcoin madenciliği hakkında hiçbir şey tartışmamış olsalar da, El Salvador’u yakın gelecekte bir Bitcoin madencilik merkezi yapmak için çalışacaklarını öne sürerek olumlu yanıt verdi. Ayrıca, sürdürülebilir madenciliği teşvik etmek için Bitcoin madencilik çiftliklerine güç sağlamak için volkanik enerjinin kullanımını tartıştı.

Nayib Bukele şunları belirtti: “Mühendislerimiz, yanardağlarımızdan 95 MW yüzde 100 temiz, 0 emisyonlu jeotermal enerji sağlayacak bir kuyu kazdıklarını belirttiler. Bitcoin madenciliği için.”

Tartışmaya kısa sürede ise Michael Saylor’dan bir yanıt geldi ve Saylor şunları söyledi:

Başkan ayrıca, Güney Amerika’daki en küçük ilçelerden biri olmalarına rağmen, Bitcoin’i yasal bir ihale olarak kabul etme hareketinin bir aldatmaca olmadığını da kaydetti. El Salvador’un hareketi, birçoğu Bitcoin’i benimsemek için El Salvador’a katılmayı ima eden Orta ve Güney Amerika ülkeleri arasında şimdiden bir dalgalanma etkisi yarattı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 39,440.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!