Diğer

  El Salvador, Arjantin ile Bitcoin Politikası Üzerine Görüşmeye Hazırlanıyor!

  • Bitcoin destekçisi başkan adayı Javier Milei, Arjantin cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimini kazanarak rakibi Sergio Massa’yı geride bıraktı.
  • Max Keiser, 20 Kasım’da El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’ye Bitcoin ekibinin resmi bir ziyareti için Arjantin’e gitme talebini iletti.
  • Oyların neredeyse %99’u sayıldığında, Milei verilere göre oyların %55’in üzerini alarak neredeyse 3 milyon oy farkıyla önemli bir üstünlük elde etti.

  Arjantin cumhurbaşkanlığı seçiminde, Javier Milei, rakibi Sergio Massa’yı geride bırakarak zafer elde etti: El Salvador, Arjantin ile görüşmeye hazırlanıyor!

  El Salvador, Yakında Arjantin’i Ziyaret Edecek

  el-salvador-bitcoin

  Bitcoin destekçisi başkan adayı Javier Milei, Arjantin cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimini kazanarak rakibi Sergio Massa’yı geride bıraktı. MicroStrategy’nin Michael Saylor’ı, BitMEX’in Arthur Hayes’i ve Elon Musk gibi birçok Bitcoin taraftarı, Milei’yi zaferi için tebrik ettiler. El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’nin Bitcoin danışmanı Max Keiser, ekibin Bitcoin hedefleri konusunu Javier Milei ile görüşmek üzere Arjantin’e gideceklerini söyledi.

  Max Keiser, 20 Kasım’da El Salvador Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’ye Bitcoin ekibinin resmi bir ziyareti için Arjantin’e gitme talebini iletti. Ekibin, Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei’yi “El Salvador’daki Cumhurbaşkanlık Sarayı’nda ağırlamaya ve Bitcoin hakkında konuşmaya” davet edeceklerini ekledi.

  Max Keiser, bir sonraki gönderisinde, Cumhurbaşkanı Nayib Bukele’nin Bitcoin Ekibi’ni Arjantin’e, barış ve ekonomik özgürlük misyonuyla yapacakları bir Bitcoin diplomatik görevi için onayladığını açıkladı. El Salvador zaten Bitcoin’u yasal bir ödeme aracı olarak benimsemiş ve halkını merkez bankalarının otoritesinden kurtarmıştır. Latin Amerika bölgesi, Bitcoin’un ulusal çapta benimsenmeye başladığı ilk yer gibi görünüyor.

  Arjantin’in yeni Başkanı Javier Milei, ülkenin merkez bankasını açıkça eleştirmiş, onu bir dolandırıcılık ve “siyasetçilerin halkı enflasyonla cezbetmek için kullandığı bir mekanizma” olarak kınamıştır. Ayrıca, Bitcoin’i, “parayı orijinal yaratıcısına, özel sektöre geri getirme” hareketi olarak görmektedir.

  Javier Milei’nin Zaferinden Sonra Bitcoin %3 Arttı

  BTC fiyatı, Arjantin’in yeni Başkanı olarak Javier Milei’nin seçilmesinden sonra %3 artarak 37.000 doların üzerine çıktı. Fiyat şu anda 37.080 dolar seviyesinde işlem görüyor, 24 saatlik en yüksek seviye ise 37.509 dolar.

  Oyların neredeyse %99’u sayıldığında, Milei verilere göre oyların %55’in üzerini alarak neredeyse 3 milyon oy farkıyla önemli bir üstünlük elde etti. Max Keiser, Milei’nin zaferinin 40.000 dolara doğru bir ralli başlatabileceğini söyledi. Büyük olayın ardından işlem hacmi arttı ve BTC fiyatında daha fazla yükseliş işaret ediyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.