Diğer
  Ana SayfaHaberDünyanın en çok aranan adı Almanya'dan büyük miktarlarda Bitcoin ile kaçtı

  Dünyanın en çok aranan adı Almanya’dan büyük miktarlarda Bitcoin ile kaçtı

  -

  Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt’ın haberine göre, son zamanlarda skandallarla gündemde olan ödeme firması Wirecard’ın eski COO’su, Almanya’dan kaçtıktan sonra büyük miktarda Bitcoin aktardı.

  Wirecard’ın Almanya merkezli çöküşündeki ana rakam, iflas başvurusu ve bilançoda eksik milyarlarca dolar ile bağlantılı muhasebe kayıtlarındaki rolü nedeniyle Jan Marsalek’ti.

  Dubai’den Rusya’ya Bitcoin İşlemi…

  Bitcoin transferinden anlaşıldığı üzere Marsalek şimdi Rusya’da. Handelsblatt’ın haberine göre; Marsalek haftalardır kayıp ve Dubai’den Rusya’ya çok yüksek miktarlarda Bitcoin şeklinde para koymayı başardı.

  Marsalek ile ilgili ünlü The Wall Street Journal Gazetesi, “Gece geç saatlere kadar izlenmeden kripto para birimlerini herhangi bir yere aktarabilme yeteneğinden bahsetmeyi sevdi” dedi.

  Wirecard olayı neydi?

  Wirecard, merkezi Almanya’da bulunan binlerce çalışanı olan bir finansal teknoloji şirketidir. Dünya çapında 7.000’den fazla müşteriye ödeme işlemleri, kart ihracı ve risk yönetimi hizmetleri sunan şirket, birçok kripto para birimi için de banka kartları çıkardı. Kısa süre önce şirketin bilançosunda 1,9 milyar avro kaybolduğu keşfedildi. Bu skandal patladıktan sonra Wirecard’ın faaliyetleri durdurulurken, şirketin hisselerinin fiyatı yüzde 99 düştü.

  CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes ERGOVAN
  Enes ERGOVAN
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Fiyatında Düşüş Devam Edecek mi? Kritik Destek ve Direnç Seviyeleri

  Ethereum fiyatı, 1.900 dolar direncinden aşağı yönlü hareket ediyor. ETH, 1.800 dolar desteğinin net bir şekilde altına düşerse ciddi bir düşüş yaşayabilir.

  Bitcoin Fiyatında 27 Bin Dolar Üzerine Dönüş için Gereken Şartlar Nedir?

  Bitcoin fiyatı 27.400 dolar direncinden aşağı doğru düzeltme yapıyor. BTC, 26.600 dolar direnç bölgesini aşmayı başarabilirse yeni bir yükselişe başlayabilir.

  Ethereum Fiyat Analizi! Kritik Bölgeye Yaklaşıyor!

  Ethereum'un fiyat grafiğini incelediğimizde, düşüş trendi içerisinde olduğu ve 1830$ desteğine doğru bir düşüş yaşadığı gözlemlenmektedir. ETH'nin fiyatı, belirtilen destek aralığından dönüş sağladığı takdirde yükseliş hareketini sürdürebilir.

  Verilere Göre, Bitcoin Yatırımcıları Panik Satışı Yapmamak için Kararlı Görünüyor

  Binance ve Coinbase davaları kripto para piyasasında korku yarattı ancak yatırımcıların panik satışı yapmadığı verilerde görüldü.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler