Dünya Üzerinde Kaç Bitcoin Milyarderi Var? Kaç Kripto Para Milyarderi Var?

  • Rapora göre, dünya genelinde kripto varlıkları bulunan 88.200 milyoner bulunuyor. Bu kişilerin 40.500’ü sanal yatırımlarını Bitcoin’de tutuyor.
  • Rapor ayrıca bir Kripto Benimseme Endeksi içeriyordu. Bu endeks, kamusal benimseme, altyapı benimseme, düzenleyici çevre, vergi düzenlemeleri gibi bir dizi faktörü dikkate aldı.
  • Singapur ve BAE, hem vergi dostluğunda hem de kamusal benimsemede listenin başında yer aldı. Ancak düzenleyici çevre konusunda, Singapur ve İsviçre liste başını çekerken BAE çok geride kaldı.

Londra merkezli danışmanlık firması Henley & Partners tarafından yayınlanan kripto para raporunda, dünya üzerindeki bitcoin ve kripto milyonerleri ile milyarderleri tespit edildi.

Dünya Üzerindeki Kripto Milyarderleri

Dünyada sadece 22 kişi, en az 1 milyar dolar değerinde kripto yatırımına sahip. Bu kişilerin sadece altısı yatırımlarını Bitcoin’de tutuyor. Bu bulgular, 5 Eylül’de Londra merkezli danışmanlık firması Henley & Partners tarafından yayınlanan “Crypto Wealth Report”un bir parçasıydı.

Rapora göre, dünya genelinde kripto varlıkları bulunan 88.200 milyoner bulunuyor. Bu kişilerin 40.500’ü sanal yatırımlarını Bitcoin’de tutuyor. Rapor ayrıca, 182 kişinin 100 milyon doların üzerinde kripto sahibi olduğunu buldu. Ve bu yüz kişinin 78’i sanal yatırımlarını Bitcoin’de tutuyor. Raporda herhangi bir kripto milyarderinin adı verilmese de bazı kişilerin yüksek profilli kripto varlıklarını biliyoruz.

Digital Currency Group’un kurucusu ve CEO’su Barry Silbert, Gemini’nin kurucu ortakları Cameron ve Tyler Winklevoss, Binance CEO’su Changpeng Zhao, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Ripple kurucu ortağı Chris Larsen ve MicroStrategy icra kurulu başkanı Michael Saylor, en zengin kripto yatırımcıları arasındadır. Toplamda, dünya çapında şaşırtıcı bir şekilde 425 milyon kişi bir tür kripto varlığına sahip.

Singapur, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri en kripto dostu ülkeler

Rapor ayrıca bir Kripto Benimseme Endeksi içeriyordu. Bu endeks, kamusal benimseme, altyapı benimseme, düzenleyici çevre, vergi düzenlemeleri gibi bir dizi faktörü dikkate aldı ve en kripto dostu ülkeleri listelemek için kullanıldı.

Singapur, İsviçre ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), endeksi önde götüren ilk üç ülke olarak ortaya çıktı. Hong Kong, Avustralya, İngiltere, Kanada, Malta ve Malezya da en iyi 10 kripto dostu konum listesine girdi.

Singapur ve BAE, hem vergi dostluğunda hem de kamusal benimsemede listenin başında yer aldı. Ancak düzenleyici çevre konusunda, Singapur ve İsviçre liste başını çekerken BAE çok geride kaldı. Henley & Partners CEO’su Juerg Steffen, son aylarda kripto milyonerlerinden kripto dostu ülkeler hakkında önemli sayıda talep aldıklarını vurguladı ve şunları söyledi:

“Son altı ay içinde, kripto milyonerlerinden kendi ülkelerinde kripto para alım satımı veya kullanımının gelecekteki yasaklamalara karşı korunmak ve dijital varlıkları kaynağında vergilendiren agresif mali politikaların risklerini hafifletmek isteyen önemli sayıda soru aldık.”

Güçlü düzenlemeler ve yaklaşan kripto yasakları, kripto meraklılarını daha güvenli limanlar aramaya zorluyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version