DolarTL kurundaki yeni zirve 7,4979 seviyesine taşındı! MACD konumu ne olacak? İşte USDTRY için kısa vadeli ve orta vadeli beklentiler

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dolar /TL kurunda dünkü işlemlerde yeni tarihi zirve, 7,4979 seviyesine taşındı. Kurda son bir haftalık işlemlerde 7,40 üzerinde güç kazancının arttığı kurda, 22 günlük AO’da bu seviyeye yaklaştı. Kurda takip ettiğimiz kanalın üst bandı 7,47 seviyesini izleyeceğiz. Gün sonunda 5 günlük AO’sı 7,47’ye yükselmesi nedeniyle bu seviyeye ilk destek konumuna dönüştü. Kısa vadede bu seviye üzerinde kapanışların sürmesi halinde 7,58 ve7,65 dirençleri gündeme gelebilir. Kısa vadeli göstergelerin alım konumunu sürdürdüğü kurda ve orta vadeli göstergesi MACD’in alım konumuna iyice yaklaşmış durumdadır.

Küresel borsalarda bugün TSİ ile 14:45’te Avrupa Merkez Bankası (ECB) para politikası toplantısı ve faiz oranı kararı takip edilecek. Genel beklenti faizlerde değişikliğe gidilmemesi şeklindedir. ECB Başkanı Başkanı Christine Lagarde tarafından yapılacak açıklamalar piyasalarda hareketlilik yaratabilir. Bugün Yurtiçinde Haziran ayı Çeyreklik İşsizlik ortalaması, ABD’den ÜFE ve haftalık işsizlik başvuruları takip edilecek.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster