DolarTL için Euro önemi ve EURTRY teknik bakış! İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yurt içi cari işlemler dengesi, Temmuz ayında 1 milyar 817 milyon dolar açık verirken, Euro Bölgesi’nde takip edilen Eurogroup toplantısına ek olarak, Almanya’da enflasyon aylık yüzde 0,1 gerilerken geçen yılın ağustos ayına göre değişim göstermedi. Haftanın ilk işlem gününde ise yurt içerisinde perakende satış hacmi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 9,5, sanayi üretimi verisi bir önceki aya göre yüzde 8,4 artış gösterdi. Euro Bölgesi’nde ise açıklanan sanayi üretimi Temmuz ayında beklentilerin hafif üzerinde yüzde 4,1 artarken, yıllık bazda yüzde 7,7 geriledi. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in sürpriz not indiriminin ardından haftaya 8,86 seviyesinde başlayan çaprazın takip edilen gelişmeler sonucu yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,86 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,90 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,92, 8,94 ve 8,97 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,88 8,85 ve 8,82 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster