DolarTL için Euro önemi ve EURTRY teknik bakış! İşte detaylar

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yurt içi cari işlemler dengesi, Temmuz ayında 1 milyar 817 milyon dolar açık verirken, Euro Bölgesi’nde takip edilen Eurogroup toplantısına ek olarak, Almanya’da enflasyon aylık yüzde 0,1 gerilerken geçen yılın ağustos ayına göre değişim göstermedi. Haftanın ilk işlem gününde ise yurt içerisinde perakende satış hacmi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 9,5, sanayi üretimi verisi bir önceki aya göre yüzde 8,4 artış gösterdi. Euro Bölgesi’nde ise açıklanan sanayi üretimi Temmuz ayında beklentilerin hafif üzerinde yüzde 4,1 artarken, yıllık bazda yüzde 7,7 geriledi. Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’in sürpriz not indiriminin ardından haftaya 8,86 seviyesinde başlayan çaprazın takip edilen gelişmeler sonucu yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,86 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,90 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,92, 8,94 ve 8,97 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,88 8,85 ve 8,82 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.