Dolar’daki güçlü seyir ve jeopolitik riskler ve Altın fiyatlarına etkisi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz Perşembe günü Dolar’daki güçlü seyir ve yurt içerisinde devam eden jeopolitik riskler kurda yukarı yönlü sınırlı hareketleri desteklerken, Ons Altın’daki aşağı yönlü hareketleri ile birlikte Gram Altın’da yatay hareketler takip edilmişti. Haftanın son işlem gününde ise kurda 7.40 seviyesi üzerinde yatay hareketler devam ederken, Ons Altın’daki sınırlı yükselişe paralel olarak Gram Altın’ın da yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 462 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 460 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 464, 467 ve 469 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 460, 458 ve 455 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Beğeni Alan
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster