Dolar’da görünen güçlü görünüm ONS Altın’da satışı baskılarken bu faktör Altın fiyatlarına yakıt oluyor! İşte detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz Çarşamba, Dolar’da zaman zaman gözlenen güçlü görünüm ile birlikte Ons Altın’da satış baskıları devam ederken, koronavirüs aşısı konusunda gecikmelerin yaşanacağı yönündeki görüşler ve artan vaka sayılarının neden olduğu endişelerin ağırlık kazanması sonucu Ons Altın’ın 1940 Dolar seviyesi üzerinde yukarı yönlü hareketi takip edilmişti. Dün ise Avrupa Merkez Bankası toplantısı öncesinde Dolar’ın, talep gören Euro başta olmak üzere birçok para birimi karşısında gerilemesi değerli metalde yukarı yönlü hareketlere neden olsa gün sonunda Dolar’daki yukarı yönlü harekete bağlı olarak Ons Altın’ın 1950 Dolar seviyesi altında günü sonlandırdığı takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1945 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1952, 1960 ve 1970 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1940, 1932 ve 1920 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster