Diğer
  Ana SayfaHaberDolar'da görünen güçlü görünüm ONS Altın'da satışı baskılarken bu faktör Altın fiyatlarına...

  Dolar’da görünen güçlü görünüm ONS Altın’da satışı baskılarken bu faktör Altın fiyatlarına yakıt oluyor! İşte detaylar

  -

  Geçtiğimiz Çarşamba, Dolar’da zaman zaman gözlenen güçlü görünüm ile birlikte Ons Altın’da satış baskıları devam ederken, koronavirüs aşısı konusunda gecikmelerin yaşanacağı yönündeki görüşler ve artan vaka sayılarının neden olduğu endişelerin ağırlık kazanması sonucu Ons Altın’ın 1940 Dolar seviyesi üzerinde yukarı yönlü hareketi takip edilmişti. Dün ise Avrupa Merkez Bankası toplantısı öncesinde Dolar’ın, talep gören Euro başta olmak üzere birçok para birimi karşısında gerilemesi değerli metalde yukarı yönlü hareketlere neden olsa gün sonunda Dolar’daki yukarı yönlü harekete bağlı olarak Ons Altın’ın 1950 Dolar seviyesi altında günü sonlandırdığı takip edildi.

  Teknik olarak incelediğimizde, Ons Altın’ın 1945 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. Artan talep ile Ons Altın’ın yukarı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda sırası ile 1952, 1960 ve 1970 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Aşağı yönlü hareketlerin devam etmesi durumunda ise 1940, 1932 ve 1920 destek seviyeleri kısa vadede takip edilebilir.

  Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes BAŞOĞLU
  Enes BAŞOĞLU
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler