Salı, Kasım 24, 2020

Dolar Yorumları / Ziraat FX – 06.11.2020

Hafta boyunca risk iştahında gözlenen pozitif görüntünün ardından bu sabah borsalara gelen kar satışları öncülüğünde risk alma iştahında kısmi baskı yaşanıyor. Diğer yandan, ABD Başkanlık seçimleri dışında artan koronavirüs vaka sayıları endişe kaynağı olmaya devam ederken, bugün ABD’de tarım dışı istihdam verisi öne çıkıyor. Dün beklentiler dahilinde faizi değiştirmeyen Fed ise ekonomik toparlanmanın sürmesi için elindeki araçları ihtiyaç olması halinde kullanacağını belirtti.

Özetle, Dolar’a gelen alımların şu aşamada tepki niteliğinde olduğu söylenebilir ki Gelişmekte Olan Ülke para birimlerinde net bir baskı gözlenmiyor. Yurtiçi tarafa baktığımızda, 5 yıllık CDS’imiz düne göre 27 baz puan iyileşerek 518 seviyesine kadar gerilerken, Ağırlıklı Ortalama Fonlama Maliyeti’nin %14’ün üzerine (%14,75’e kadar çıkması bekleniyor) çıktığını izliyoruz. Bu kapsamda, kurda 8,40 – 8,50 bant aralığında hareket beklentimizi koruyoruz. Aksi durumda söz konusu bandın dışında aşağıda 8,33 desteği, yukarıda ise 8,5950 direnci takip edilebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Kripto Para Hesaplayıcı

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺47.70
THYAO.IS₺11.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.06
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.30