Cuma, Kasım 27, 2020

Dolar Yorumları / Ziraat FX – 05.11.2020

ABD seçimlerinde Demokratların adayı Biden önde olmaya devam ediyor. Diğer yandan, Kongre’nin dengeli olabileceğine yönelik beklentiler, borsaları olumsuz etkileyebilecek regülasyonlarının (vergi vs.) hayata geçirilmesinin zor olabileceği spekülasyonlarını da beraberinde getirirken, teknoloji endeksi öncülüğünde ABD borsalarında yükseliş gözleniyor.

ABD borsalarındaki yükselişin de risk iştahını şu aşamada desteklediği söylenebilir. Bu hafta olumlu bir görüntü sergileyen Gelişmekte Olan Ülke para birimleri ise sakin. TL tarafında ise kısmi negatif ayrışma görülse de Dolar/TL şu aşamada 8,50’nin üzerinde kalıcılık sağlayamıyor. Kısa vadeli kurda 8,40 – 8,50 bant aralığında hareket devam edebilir. Aksi durumda söz konusu bandın dışında aşağıda 8,33 desteği, yukarıda 8,58 direnci takip edilebilir. ABD’de seçim sonuçlarının bir yandan netleşmesi beklenirken bugün sabahtan İngiltere Merkez Bankası’nın faiz kararı takip edildi.

İngiltere Merkez Bankası, politika faizini sabit tutarken varlık alım programını 745 milyar sterlinden 875 milyar sterline çıkardı. TSİ 22’de ise Fed’in faiz kararı ve TSİ 22.30’da Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması yakından izlenecek.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺45.32
THYAO.IS₺12.20
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺19.14
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.28