Dolar Yorumları / Venbey Yatırım – 30.07.2020

döviz yorumları

Dün endekste oldukça sert satışların görüldüğü, kurunda 6.95 seviyesinin üzerine yeniden çıktığı bir gün olarak kapattık. Teknik olarak incelediğimizde yatay bantta hareket eden kurun, yükselen bir trendde olup olmadığının teyidi ise önümüzdeki günlerde 7.00 psikolojik seviyesinin geçilmesinden sonraki ivmesi belirleyecek.

Teknik olarak bakıldığında ise 6.87 direncinde birikmiş büyük bir enerji ve bunun yarattığı sıkışma görülüyordu. Aşağıda destek olarak 6.8000 ve 6.8500 takip edilebilir; dirençler ise 7.0000 ve 7.0500 ilk dirençler.

Kaynak: Venbey Yatırım Günlük Bülteni

Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.