Perşembe, Mart 4, 2021

Dolar Yorumları / Tacirler Yatırım – 22.02.2021

Dolar endeksi haftanın son işlem gününde zayıf bir seyir izledi. Gün içerisinde 90,65 seviyesinden 90,17 seviyesine gerileyen dolar endeksi, günü 90,36 seviyesinden düşüşle tamamladı. Cuma günü gelişmekte olan ülke para birimlerinde karışık bir seyir hakimken, Türk lirasının ise dolar karşısında %0,22’lik değer kazancı ile hafif pozitif ayrıştığı takip edildi. Bununla birlikte gün içerisinde 6,9481 – 7,0036 bandında işlem gören USDTRY paritesi günü 6,9763 seviyesinden yatay bir seyirle kapattı.

Türkiye 5 yıllık CDS primi 285,03 baz puana gerilerken, 10 yıllık tahvil faizi %13,02 oldu. USDTRY paritesi bu sabah saatlerinde 6,98 seviyesinden işlem görüyor. Dolar endeksinin ise 90,32 seviyesinde hareket ettiği takip ediliyor. Gelişmekte olan ülke para birimlerinde bu sabah saatlerinde satıcılı bir seyir izlenirken, Türk lirasının ise en zayıf performans gösteren gelişen ülke para birimleri arasında yer aldığı görülüyor. Kısa vadeli teknik göstergeler USDTRY paritesinin kısa vadede 6,90 – 7,10 bandında işlem görebileceğinin sinyalini veriyor.

Bugün yurt içinde Hazine ihalesi, Şubat Reel Sektör Güven Endeksi & KKO ve Ocak Yabancı Ziyaretçi verileri açıklanacak. Yurt dışında ise Almanya Şubat Ayı IFO İş Güveni Endeksi, ABD Ocak Ayı Chicago Fed İmalat Endeksi, ABD Ocak Ayı Conference Board Öncü Gösterge verisi ve Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’ın Konuşması izlenecek.

Kaynak: Tacirler Yatırım Global Piyasalar Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺22.54
THYAO.IS₺15.07
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.86
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.14