Dolar Yorumları / Piramit Menkul – 10.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Küresel piyasalarda ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in, Kovid-19 salgınının ekonomik etkilerine karşı hayata geçirilmesi için Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi’ye 916mlr USD’lık destek paketi teklifi sunduğu haberi ile dün risk iştahı yükseldi. Dolar Endeksi’nde (DXY) dün zayıf görüntü hakimdi.

DXY’de 91,00 ve 91,60 (22 günlük AO) dirençleri geçilmedikça zayıf görüntü 90,00 desteğine doğru sürebilir. Dolar/TL kuru dünkü işlemlerde 7,7933-7,8525 bandında hareket etti. Kurda kısa vadeli ağırlıklı ortalamaların ve 100 günlük AO’nın kesiştiği 7,80 önemini korumaktadır. Kurun yönünde 7,80- 7,85 bandı dışında kapanışların belirleyici olacağı görüşümüz devam etmektedir.

Veri gündemi: Bugün, İngiltere’den dış ticaret, sanayi üretimi ve işsizlik, Yurtiçinde istihdam, ABD’de haftalık işsizlik başvuruları, tüketici fiyatları ve hazine bütçe dengesi verileri takip edilecek. Ek olarak, Avrupa Merkez Bankası toplantısı ve alınacak kararlar takip edilecek.

Kaynak: Piramit Menkul Teknik Analiz Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram