Dolar Yorumları / Meksa Yatırım – 25.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Dolar Endeksi’ndeki zayıf seyrin de dolar/TL kuruna katkıda bulunduğunu belirtmekte yarar var. PPK metninde sıkı para politikasının enflasyonda kalıcı düşüşe ve fiyat istikrarına işaret edene kadar sürdürüleceği mesajıyla birlikte cari işlemler açığına yönelik atıflar kayda değer.

Diğer taraftan dün TCMB’nin açıkladığı yurtdışı menkul kıymet istatistiklerine göre yabancılar geçen hafta net 244 milyon dolarlık hisse ve net 1.7 milyar dolarlık DIBS alımı gerçekleştirdi. Yabancıların DIBS hamlesi son 3.5 yılın en büyük alımı oldu. Bu duruma yüksek faizin neden olduğunu söylemek yerinde olacak. Bununla birlikte yurtiçi yerleşiklerin döviz mevduatlarında yükseliş sürüyor.

USDTRY; Düşüş trendi sürüyor. İlk destek 7.53 seviyelerinde bulunuyor. Bu seviyede tepki alım denemeleri görülebilir. Sonraki destekler 7.45-7.40 ve 7.30-7.25 olarak görülüyor. İlk direnç 7.60 ve 7.66 seviyelerinde. Sonraki dirençler ise 7.70 ve 7.75-7.80 noktalarında bulunuyor. Düşüş trendi korunmakla birlikte destek seviyelerinden tepki alım denemeleri görülebilir.

Kaynak: Meksa Yatırım Günlük Piyasa Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram