Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 28.10.2020

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçerisinde bulunduğumuz haftaya hızlı bir başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta başında 8 seviyesini aşarak yeni rekor seviyelerini test etmişti. Yukarı yönlü hareketlenmelerine dün de devam eden USDTRY paritesi 8.20 seviyelerini görerek yeni rekor seviyelerini kaydetti. Liranın hafta başından bu yana dolar karşısındaki performansına baktığımızda ise %1.76 oranlarında değer kayıpları yaşadığı görülüyor.

Gün içerisinde ise piyasalar yurtiçinden gelecek olan ekonomik verileri takip edecek. Sabah saatlerinde 10:00’da ilk olarak Ekonomik Güven Endeksi ve TCMB Finansal Kararlılık Raporu takip edilecek. Ardından öğleden sonra 14:00’da Para Politikası Toplantı Özetinin ayrıntıları izlenecek. Bunlar dışında piyasalar TCMB’nin resmi rezerv varlıklarını takip etti. Açıklamaya göre TCMB’nin resmi rezerv varlıkları Eylül ayında bir önceki aya göre %4.9 azaldı ve 79.7 milyar dolar olarak gerçekleşti. Küresel bazda artan koronavirüs vaka sayıları gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskı oluşturuyor ve bu baskıyı TL’de hissediyor.

Haftanın üçüncü işlem gününde USDTRY paritesini teknik olarak incelediğimizde 8.20 seviyesi direnç noktası olarak; 8.25 seviyesi ise psikolojik direnç noktası olarak izlenebilir. Gevşemelerde ise 8.10173 – 8.00177 – 7.95038 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!