Cumartesi, Kasım 28, 2020

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 28.10.2020

İçerisinde bulunduğumuz haftaya hızlı bir başlangıç yapan USDTRY paritesi hafta başında 8 seviyesini aşarak yeni rekor seviyelerini test etmişti. Yukarı yönlü hareketlenmelerine dün de devam eden USDTRY paritesi 8.20 seviyelerini görerek yeni rekor seviyelerini kaydetti. Liranın hafta başından bu yana dolar karşısındaki performansına baktığımızda ise %1.76 oranlarında değer kayıpları yaşadığı görülüyor.

Gün içerisinde ise piyasalar yurtiçinden gelecek olan ekonomik verileri takip edecek. Sabah saatlerinde 10:00’da ilk olarak Ekonomik Güven Endeksi ve TCMB Finansal Kararlılık Raporu takip edilecek. Ardından öğleden sonra 14:00’da Para Politikası Toplantı Özetinin ayrıntıları izlenecek. Bunlar dışında piyasalar TCMB’nin resmi rezerv varlıklarını takip etti. Açıklamaya göre TCMB’nin resmi rezerv varlıkları Eylül ayında bir önceki aya göre %4.9 azaldı ve 79.7 milyar dolar olarak gerçekleşti. Küresel bazda artan koronavirüs vaka sayıları gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskı oluşturuyor ve bu baskıyı TL’de hissediyor.

Haftanın üçüncü işlem gününde USDTRY paritesini teknik olarak incelediğimizde 8.20 seviyesi direnç noktası olarak; 8.25 seviyesi ise psikolojik direnç noktası olarak izlenebilir. Gevşemelerde ise 8.10173 – 8.00177 – 7.95038 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09