Cuma, Ocak 15, 2021

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 27.11.2020

Son haftalarda TL kanadında piyasalar oldukça yoğun gündemler takip etti. Geçtiğimiz iki haftada aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiren USDTRY paritesi içerisinde bulunduğumuz haftaya yukarı yönlü hareketlenmeler ile
başlamıştı. Bu hareketler ile Salı günü 8 seviyesinin üzerlerini test eden parite Perşembe gününü 7.92 seviyelerinde kapattı. Geçtiğimiz günlerde TCMB’nin yeni Başkan Ağbal ile ilk toplantısı sonrasında 475 baz puanlık faiz artışı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönem vurguları TL kanadında değer kazanımları yaşanmasına neden olmuştu.

Haftanın son işlem gününde piyasalar yurtiçinden gelecek olan ekonomik verileri takip edecek. İlk olarak saat 10:00’da Türkiye Güven Endeksi izlenecek. Ardından yarım saat sonra TCMB Finansal Kararlılık Raporu yayımlanacak. Tüm bu gelişmeler piyasaların radarında olacak. Amerika kanadı ise dün ve bugün Şükran Günü nedeniyle tatil. Bu sebeple küresel bazda hareketlilik diğer günlere nazaran bir miktar daha az olacaktır.

Haftanın son işlem gününde USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.95290 – 8.05090 – 8.18740 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 7.85404 – 7.75415 – 7.60990 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺28.70
THYAO.IS₺13.23
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.42
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.18