Pazar, Nisan 18, 2021

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 26.02.2021

Geçtiğimiz haftayı 6.95 seviyelerinde kapatan USDTRY paritesi hafta içerisinde yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştirdi ve bu hareketlenmeler ile birlikte 7.45 seviyelerini test etti. Böylelikle TL, dolar karşısında Şubat ayındaki kazançlarının tamamına yakınını geri vermiş oldu. Dolar kanadında Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları, aşı haberleri gibi etkenler ile birlikte dolar endeksinde zayıflamalar yaşansa da; TL dolar karşısında değer kayıpları yaşadı.

Diğer yandan TCMB Şubat ayına ait Para Politikası Kurulu Toplantısına dair özetleri yayımladı. Raporda; parasal duruşun belirlenmesinde kullanılan yegane aracın politika faiz oranı olduğu, zorunlu karşılık oranlarının ise parasal duruşun mevduat, kredi ve diğer para piyasalarına aktarımını etkileyen bir araç olduğunu belirtildi. Ek olarak TCMB’nin 19 Şubat itibari ile brüt döviz rezervleri arttı ve 53.9 milyar dolara yükseldi. Haftanın son işlem gününde piyasalar yurtiçinden gelecek olan Ticaret Açığı verisini takip edecek ve veri 10:00’da açıklanacak.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.50260 – 7.61028 – 7.74281 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 7.30079 – 7.20769 – 7.10116 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺24.60
THYAO.IS₺11.65
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.18
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺15.21