Pazar, Şubat 28, 2021

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 25.01.2021

Piyasalar geçtiğimiz hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Para Politikası Kurulu Toplantısı’nı takip etmiş ve banka beklentilere paralel olarak faiz oranlarında bir değişiklik yoluna gitmemişti. Bununla birlikte karar metninde sıkı duruşun uzun müddet korunacağı belirtilmişti. Karar ardından TL varlıklarında bir miktar değerlenme yaşanmış ve paritede gevşeme hareketleri yaşanmıştı. Geçtiğimiz haftayı 7.39 seviyelerinde kapatan USDTRY paritesi yeni haftaya 7.40 seviyelerinde başlangıç yaptı.

Yeni haftanın ilk işlem gününde piyasalar yurtiçinden gelecek olan ekonomik verileri takip edecek. 10:00’da açıklanacak olan Kapasite Kullanım Oranı ve İmalat Güveni ekonomik verileri TL varlıkları üzerinde volatilitenin artmasına neden olabilir. Amerika kanadına baktığımızda ise piyasalar sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı gün içerisinde gözükmüyor. Haftaya genel bir bakış açısı ile baktığımızda ise Çarşamba günü Fed’in faiz oranı kararı haftanın en önemli gelişmelerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Haftanın ilk işlem gününde USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.50438 – 7.61296 – 7.74468 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 7.30629 – 7.20880 – 7.07503 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98