Salı, Nisan 20, 2021

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 24.02.2021

Geçtiğimiz haftayı 6.95 seviyelerinde kapatan USDTRY paritesinde içerisinde bulunduğumuz haftada kademeli yukarı yönlü hareketlenmeler yaşanıyor. Küresel bazda incelediğimizde Amerika kanadında hazine tahvil faizlerindeki yukarı yönlü hareketlenmelerin küresel risk iştahında azalmalar yaşatmasına neden olduğu görülüyor.

Tahvil faizlerindeki güçlü duruş ile birlikte riskli varlıklara olan talep bir miktar azalıyor. Bu de gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskı oluşturuyor. Bu gelişme de parite de yukarı yönlü hareketlenmeleri tetikliyor. 7.00 seviyesinin üzerinde fiyatlamalarına devam eden USDTRY paritesinde piyasalar gün içerisinde ABD kanadından gelecek olan Yeni Konut Satışları verisi takip edilecek. Veri TSİ 18:00’da açıklanacak ve dolar endeksinde volatiliteyi tetikleyecektir. Yurtiçinde ise TL kanadını sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı bulunmuyor.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.14048 – 7.20769 – 7.30079 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 7.00640 – 6.90551 – 6.81155 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.
USD
TRY
EUR

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺25.10
THYAO.IS₺11.60
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.02
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺14.96