Çarşamba, Ocak 27, 2021

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 23.12.2020

Yeni haftada doların küresel performansına baktığımızda önemli paralar karşısında bir miktar değer kazanımları yaşadığını görüyoruz. Özellikle Kovid19 virüsünün mutasyona uğradığı yönündeki haber akışları küresel bazda risk iştahını azalttı. Azalan bu risk iştahı ile birlikte yatırımcılar dolara yöneldi. Ve bu endişeler gelişmekte olan ülke para birimleri üzerinde baskı oluşturdu. Fakat bunlara rağmen USDTRY paritesinde hareketlenmeler sınırlı kaldı. Bunun sebepleri arasında yarın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın gerçekleştireceği Para Politikası Toplantısı’nda alınabilecek kararlar var. TL varlıkları için yarın önemli bir gün.

Geçtiğimiz toplantıda Merkez Bankası beklentilerin üzerinde faiz artış yoluna gitmişti. Piyasalar yarın ki toplantıda da faiz oranlarındaki artırımın devam edebileceğini bekliyor. Genel beklentiler ise 150 baz puanlık artırım olabileceği yönünde. Diğer yandan ABD’de destek paketine yönelik gelişmeler ve aşı konusunda ilerlemeler sağlanması gelişmekte olan ülke para birimlerine pozitif yansıyor.

7.65 seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar gerçekleştiren USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.75415 – 7.90300 – 8.05090 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Gevşemelerde ise 7.60990 – 7.50840 – 7.40460 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺29.22
THYAO.IS₺11.95
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺20.42
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.61