Cuma, Şubat 26, 2021

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 22.02.2021

Son zamanlarda TL’nin dolar karşısındaki performansı dikkatleri çekerken, USDTRY paritesinde ise aşağı yönlü hareketlenmeler takip edildi. Bilindiği gibi geçtiğimiz hafta TCMB para politikası toplantısını gerçekleştirdi ve beklentilere paralel olarak faiz oranlarında değişikliğe gitmemişti. Bununla birlikte karar metninde uzun süre sıkı duruşun korunacağına dair metnin değiştirilmemesi TL kanadında değer kazanımlarının korunmasına destek sağladı.

Diğer yandan Uluslararası Kredi Derecelendirme Kuruluşu olan Fitch, Türkiye Değerlendirmesi’ni açıkladı. Açıklamaya göre Fitch; Türkiye’nin kredi notunu BB- olarak teyit etti. Görünüm ise negatif’ten durağan’a çevrildi. Açıklamada; Türkiye’nin yeni ekonomi yönetimiyle daha tutarlı ve Ortodoks bir politikaya dönüşünün olumlu görüldüğünün altı çizildi. USDTRY’nin 2021 yılı performansına baktığımızda yaklaşık olarak son 9 yılın en uzun haftalık düşüş serisini yakaladığını söyleyebiliriz. Yeni haftanın ilk işlem gününde ise piyasalar yurtiçinden gelecek olan Kapasite Kullanım Oranı ve İmalat Güveni ekonomik verilerini takip edecek. Veriler TSİ 10:00’da açıklanacak.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.02153 – 7.10093 – 7.20769 seviyeleri direnç noktaları olarak; 6.90551 – 6.81155 – 6.70742 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98