Perşembe, Şubat 25, 2021

Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 21.01.2021

TL varlıkları için haftanın en önemli günü geldi çattı. Gün içerisinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Para Politikası Kurulu biraraya gelecek ve faiz oranı kararını açıklayacak. Toplantı 14:00’da bitecek ve karar aynı saatte açıklanacak. Bilindiği gibi TCMB Başkanı Naci Ağbal Kasım ayında göreve gelmiş ve ilk toplantısında 4.75 puanlık faiz artış yoluna gidilmişti. Ardından gerçekleşen ikinci toplantıda ise 2 puanlık faiz artış yoluna gidildi ve böylelikle faizi yüzde 17 seviyesine çıkardı.

Piyasalar TCMB’nin Ocak ayı toplantısında faiz oranında bir değişiklik yapmayacağı yönünde beklentilere sahip. Kimi kesimler ise azda olsa bir faiz artışının olabileceğini bekliyor. Türkiye’nin son gelen enflasyon verisine baktığımızda beklentilerin bir miktar üzerinde gerçekleştiği görülmüştü. Fakat buna rağmen son dönemlerde TCMB’nin attığı sıkılaşma adımları ve sadeleşme politikaları ile birlikte TL’de istikrarlı bir seyir izleniyor. Diğer yandan Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan ise yüksek faizlere yönelik eleştirilerine son günlerde devam etti. Bu sebeple gün içerisinde bankanın kararı ile birlikte TL varlıklarında volatilite oldukça artacaktır.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.50438 – 7.61296 – 7.74468 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 7.30629 – 7.20880 – 7.07503 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺20.40
THYAO.IS₺12.83
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.16
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺17.40