Dolar Yorumları / İnfo Yatırım – 04.12.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Piyasalar Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı enflasyon verisini takip etti. Açıklanan veriye göre Türkiye’de Kasım ayında tüketici fiyatları yıllık bazda yüzde 14.03; aylık bazda ise yüzde 2.3 oranında artış gerçekleştirdi. Beklentilerin üzerinde gelen veri ile birlikte enflasyon Kasım ayında 2020 yılının en yüksek seviyesine ulaşmış oldu.

Piyasalardaki beklentiler yıllık bazda yüzde 12.7; aylık bazda ise yüzde 1.1 artış olacağı yönündeydi. Beklentilerin üzerinde gelen veri ile birlikte USDTRY paritesinde yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleşti. Gün içerisine baktığımızda Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın MUSİAD yönetimi ile biraraya geleceği görüşme takip edilecek. Açıklamaya göre Elvan; saat 10:00’da bu görüşmeyi gerçekleştirecek. Lütfi Elvan 28 Kasım’da da TOBB yöneticileri ile biraraya gelmişti. Böylelikle Hazine ve Maliye Bakanı Elvan’ın iş dünyası ile görüşmeleri devam ediyor. Ekonomik takvime baktığımızda ise Amerika kanadından gelecek olan Tarım Dışı istihdam verisi izlenecek. TSİ 16:30’da gelecek olan veri ile birlikte ABD ekonomisinin son durumu hakkında ipuçları aranacak.

USDTRY paritesini teknik olarak inceleyecek olursak yukarı yönlü hareketlenmelerde sırasıyla 7.95290 – 8.05090 – 8.18740 seviyeleri direnç noktaları olarak takip edilebilir. Aşağı yönlü gevşemelerde ise 7.75415 – 7.60990 – 7.50840 seviyeleri destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram