Dolar Yorumları / İnfo Yatırım | 01.09.2020

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Yurt içinde ise hafta veri akışı açısından önemli bir makro ekonomik data ile başladı. Yıllık bazda 2.Çeyrek Gayri Safi Yurt İçi Hasıla rakamları açıklandı. %-11.8 beklentiye rağmen açıklanan %-9.9 rakamı mevcut pandemi koşullarıda göz önünde bulundurulduğunda olumlu olarak karşılandı diyebiliriz. Bununla birlikte büyüme verisinin geride bıraktığımız yılın aynı döneminde %4.5 olduğunu da hatırlatalım. Jeopolitik öneme sahip açıklamlarada bakacak olursak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı ‘Biz ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz. Akdeniz ve Ege’de korsanlığa haydutluğa asla eyvallah etmeyiz’ açıklamalarında bulundu. Ayrıca Oruç Reis gemisinin Doğu Akdeniz’deki çalışma süreside 12 Eylül’e kadar uzatıldı.

Bu haber akışları ve gelen büyüme rakamlarının ışığında fiyatlamalara bakacak olursak USDTRY haftanın ilk işlem gününde 7.3740 seviyelerine doğru ataklar yapsa da 7.34- 7.35 bandındaki fiyatlamalara devam ediyor. Haftaya 7.29 desteğini test ederek başlasa da jeopolitik gerginliği arttırabilecek olası açıklamalarla önemli 7.4000 direnci gündeme gelebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster