döviz yorumları

Dolar Yorumları / İktisatbank – (30.06.2020) – 30.06.2020

Güncellenme Tarihi


USD/TRY kurunda 6,85 civarında adeta ‘sabit duran’ kurun, bugün gün sonu itibariyle artık yön bulacağını düşünüyoruz. Dışarda yabancı oyuncu eksikliği, içerde döviz alımında %1’e çıkarılan bsiv oranı ve beraberinde binlerce ürüne gelen ithalat vergisi, döviz talebini söndürse de, kurun bu denli hareketsizliğine de alışık değiliz.

Reklam
doviz_coinotag

Kuvvetle muhtemel, ilk yarının, ayın ve hatta dönemin son iş gününün resmi kurunun bugün belli olması ardından, piyasanın kapanış saatlerinde sert bir hareketlilik görebiliriz. 6,85 seviyesindeki yalnızlığını bugün aşağı yönlü kırmasını ümit ediyoruz.

Reklam

Kaynak: İktisatbank Günlük Bülten

Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!


Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.