Pazar, Kasım 29, 2020

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 9.11.2020

Dolar/TL kuru cuma günü 8,4101 ve 8,5832 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 8,5235 seviyesinden tamamladı. Kur, hem seçim fiyatlamaları hem de kredi derecelendirme kuruluşu Fitch’den gelen açıklamaların etkisiyle cuma günü yeni tarihi zirvelerine yükseldi. Fitch, TCMB’nin sıkılaştırma adımlarının TL’deki kayıpları engellemede yeterli olmadığını belirtirken dolar endeksi seçim belirsizliğinin sona ereceğine yönelik beklentilerle 92,2 ile son 2 ayın en düşüklerine geriledi.

Hafta sonu TCMB tarafında görülen görev değişikliğinin yanı sıra Hazine Bakanı tarafından yapılan istifa paylaşımı (resmi açıklama yok) sonrası Dolar/TL kuru sabah 08:25 itibariyle 8,38 seviyelerinden, dolar endeksi ise Biden’in zaferinin ardından 92,1 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺44.22
THYAO.IS₺11.93
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺18.68
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.09