Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 9.07.2020

döviz yorumları

Dolar/TL kuru dün 6,8475 ve 6,8671 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 6,8607 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru çarşamba günü dar bant hareketini sürdürdü ve günü başladığı bölgelere yakın seviyelerden tamamladı.

Gün içinde hem yurtiçinde hem de yurtdışında önemli bir veri akışı bulunmazken piyasalar artan vaka sayılarına odaklandı. Dün ABD’de spot piyasaların açılmasının ardından sert bir şekilde geri çekilen küresel dolar endeksi akşam saatlerinde 96,4 seviyesi ile son 2 haftanın en düşüklerine geriledi.

Bugün ABD’de açıklanacak haftalık işsizlik başvuruları verisi takip edilecek. Sabah 08:35 itibariyle küresel dolar endeksi 96,2 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 6,86 seviyelerine yakın işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

Dolar yatırımınızı sanal dolar satın alarak, hafta sonlarını beklemeden de önerdiğimiz borsadan yapabilirsiniz!


Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.