Pazartesi, Ocak 25, 2021

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 22.12.2020

Dolar/TL kuru dün 7,6255 ve 7,7363 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 7,6424 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru haftaya İngiltere’de Koronavirüs salgınının mutasyona uğradığı haberiyle yukarı yönlü bir başlangıç yaptı. Piyasalarda tedirginliği artıran mutasyon haberi sonrası gün içinde güvenli liman alımları küresel dolar endeksini yeniden 91 seviyelerine tırmandırırken, kurda 7,70 seviyelerinin üzerine çıkıldı. Dolar, gelişmekte olan ülke para birimlerinin çoğuna karşı değer kazansa da perşembe günkü TCMB faiz kararı öncesi TL’deki kayıpların sınırlı kaldığını izledik.

Bugün salgına yönelik haber akışıyla beraber ABD 3.çeyrek büyüme verisi takip edilecek. Sabah 08:25 itibariyle küresel dolar endeksi 90,2 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 7,65 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺26.56
THYAO.IS₺12.90
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺22.10
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺18.35