Cuma, Şubat 26, 2021

Dolar Yorumları / Gedik Yatırım – 17.02.2021

Dolar/TL kuru dün 6,8977 ve 7,0189 seviyeleri arasında dalgalanarak günü 6,9948 seviyesinden tamamladı. Dolar/TL kuru veri akışının zayıf kaldığı salı gününe TL’deki pozitif performansın devam etmesiyle aşağı yönlü başladı. Gün içinde 6,89 ile yıl içi en düşük seviyelerini test eden Dolar/TL kuru, öğleden sonra hem küresel dolar endeksinde etkili olan tepki alımları hem de TL varlıklarda düzeltme hareketlerinin derinleşmesiyle günü sınırlı yükselişle noktaladı.

Yarınki kritik TCMB faiz kararı öncesi bugün yurtiçinde önemli bir veri akışı bulunmuyor. Yurtdışında ise ABD perakende satışlar, sanayi üretimi ve kapasite kullanım oranı verileri önemli olacaktır. Sabah 08:30 itibariyle küresel dolar endeksi 90,6 seviyelerinden, Dolar/TL kuru ise 6,99 seviyelerinden işlem görüyor.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

Devrim Çaçal
Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

Güvenle Kripto Para Satın Al

Hisseler
StockSymbolPriceChart (24H)
RTALB.IS₺21.20
THYAO.IS₺13.49
KCHOL.IS
KOC HOLDING
KCHOL.IS
KCHOL.IS₺21.58
ASELS.IS
ASELSAN
ASELS.IS
ASELS.IS₺16.98